توزیع کلمات کلیدی در جملات و پاراگراف های صفحه

۲ دیدگاه
626

اخرین جلسه از دوره آموزشی بهینه کردن یک صفحه برای گوگل در روند ایندکس دقیق صفحه بر اساس کلمات کلیدی تارگت شده برای آن صفحه
توزیع کلمات کلیدی در صفحه

اما در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که وقتی ما صفحه‌ای از سایت را چیدمان می‌کنیم و داخل آن محتوا می‌نویسیم و قطعاً به المان‌های مختلفی اشاره می‌کنیم، خود متن‌ها، جملات و پاراگراف‌هایی را هم که داریم استفاده می‌کنیم، دوستان توجه بکنید که کلمۀ اصلی و مترادف‌ها را به بهترین نحو ممکن در پاراگراف‌های صفحه استفاده کنید. این‌گونه نباشد که مثلاً شما در یک پاراگراف یا جمله اصلاً از آن کلمۀ کلیدی استفاده نکنید و در یک پاراگراف یا یک جملۀ دیگر آن را چندین بار استفاده کنید.

دوستان باید تأکید کنم که نیازی به Keyword Stuffing نیست؛ هیچ فرقی هم نمی‌کند! در تمامی المان‌هایی که در این دوره، راجع به آن‌ها صحبت کردیم (تایتل، دیسکریپشن و…) نیازی به تکرار کلمات کلیدی بیش‌ازاندازه نیست و حتماً توجه داشته باشید که این کلمۀ اصلی و مترادف‌ها را در صفحۀ خودتان، در پاراگراف‌ها و جملات مختلف توزیع کنید.

دوستان می‌خواهم برگردم و ببینید این دوره را که با یکدیگر گذراندیم و الآن می‌دانیم که صفحۀ ما چقدر پتانسیل دارد که ما به بهترین نحو ممکن این کلمات کلیدی را توزیع نماییم. من یک صفحۀ A دارم که می‌توانم بی‌نهایت کلمۀ مترادف که بخاطر ادبیات مختلف افراد جستجو می‌شود را تارگت بکنم و حالا المان‌های متعددی در صفحۀ من وجود دارد که من می‌توانم این کلمات کلیدی را استفاده کنم.

برخی از این المان‌ها محدودیت‌های خودش را دارد، نه ازلحاظ فنی، بلکه ازلحاظ تکنیکی و اینکه بخواهد داخل نتایج نمایش داده شود، کامل نمایش داده شود و مواردی از این قبیل، مانند تایتل‌مان و در مقابل شاید نتوانیم کلماتمان را همگی در داخل یک المان مثلاً تایتل یا H1 استفاده کنیم؛ اما المان‌ها خیلی متعدد هستند. شما مثلاً از پتانسیل تصاویر می‌توانید استفاده کنید، تصاویر متعددی را داخل سایت قرار دهید و این کلمات هدف که شامل کلمۀ اصلی و کلمات مترادف هست داخل تگ (alt) تصاویرتان به کار بگیرید، استفاده و توزیع نمایید.

توزیع کلمات کلیدی در جملات و پاراگراف ها

ما تگ‌های هدینگ (H1 یا تیتر اصلی صفحه) را داشتیم، یک المان بسیار خوب و قوی که کلمۀ کلیدی‌تان را می‌توانید بصورت Exact در آن استفاده کنید، سایر تگ‌های هدینگ (H2 ها و H3 ها) را داریم، پاراگراف ابتدایی و پاراگراف انتهایی که یک قسمت خیلی خوب و قوی هست که کلمات هدف را استفاده بکنید، خود متن و جملات که درحقیقت موضوع پایانی همین ویدئو هم هست و به آن اشاره کردم که در جملات و پاراگراف‌ها کلمات کلیدی را استفاده و توزیع بکنید.

ما المان‌های بصری متعددی داریم که مهم‌ترین و متداول‌ترین آن‌ها که معمولاً در صفحات استفاده می‌شود، خود تصاویر یا عکس نوشته‌ها هستند. درخصوص تصاویر اشاره کردیم که مثلاً خود تصویر تگ (alt) یا جایگزین آن، یک تگ مهم است که می‌تواند سیگنال‌های خیلی خوبی را درخصوص موضوع صفحه به گوگل بدهد و ما می‌توانیم خیلی خوب کلمات تارگت را در این المان استفاده کنیم.

بحث لیستینگ‌ها را داریم، مواردی را که بصورت فهرستی به کاربرمان توضیح می‌دهیم که این‌ها دوباره خودش یک پتانسیلی است که شما در کلمات تارگت استفاده کنید، لینک‌های داخلی که فوق‌العاده هستند؛ مثلاً در اینجا من این صفحه را قرار است با کلمۀ «هزینۀ ارتودنسی» رتبه بگیرم، اشاره کردیم که مقالات متعدد دیگری داریم که از آن‌ها می‌توانیم کمک بگیریم و با استفاده از لینک‌های داخلی از به کار بردن کلمات کلیدی‌مان کاربر گوگل را به این صفحه هدایت کنیم و درحقیقت به گوگل بگوییم موضوع این صفحه چه کلمات و چه عباراتی هستند.

راجع به لینک‌های خروجی صحبت کردیم که اتفاقاً اینجا قرار نیست که کلمۀ کلیدی را داخل لینک خروجی استفاده کنیم؛ اما همین‌که صفحۀ ما دارد به یک منبع و مرجعی اشاره می‌کند و در آن موضوع و حیطه شناخته شده است و رتبه دارد، خود این هم می‌تواند در تشخیص این موضوع صفحۀ شما کمک کند، نقل‌قول‌ها یا Black Quote هایی که داخل صفحه دارد اشاره می‌شود، بصورت متنی و اینکه کلمۀ کلیدی‌ام را داخل آن‌ها قرار بدهم.

دوستان، درمورد سه المان دیگر هم صحبت کردیم؛ سه المان لینک صفحه، عنوان صفحه و متاتگ توضیحات هم درحقیقت سه المان بسیار خوب و قوی هستند که شما می‌توانید کلمات کلیدی‌تان را استفاده کنید؛ بنابراین دوستان، خیلی موقعیت‌های خوبی برای هر صفحه وجود دارد که ما بتوانیم به بهترین نحو ممکن کلمات تارگت را بدون اینکه نیاز باشد Stuffing کنیم یا بهینه‌سازی بیش‌ازاندازه و افراطی انجام بدهیم، کلماتمان را استفاده کنیم و من به شما قول می‌دهم، مطمئن باشید اگر خیلی خوب با توجه به این المان‌ها و این نکات، این کلمات کلیدی را در این بخش‌ها از صفحه‌تان استفاده بکنید می‌توانید انتظار داشته باشید که گوگل هم به‌خوبی، کلمات شما را متوجه بشود و زمانی که دارد این صفحه از سایت شما را index می‌کند.

دقیقاً با همین کلماتی که شما انتظارش را دارید و جزو استراتژی‌تان بوده، آن صفحه را index کند. مبحثی که این دوره به آن پرداختیم این مرحله از مراحل کاری گوگل بود. صفحۀ استراتژی‌ها و تارگت‌ها مشخص شده است و من می‌دانم که قرار است چه محتوایی بنویسم و قرار است که اینجا در این مرحله که کامل درمورد آن صحبت کردیم، کلمات کلیدی‌ام را استفاده کنم.

دوستان، پازل سئوی ما در حال کامل‌ترشدن است و اشاره کردم، یکی از تکه‌های بسیار نزدیک به این مبحث، بحث این است که ما وقتی داریم یک صفحه را می‌سازیم و آن را داریم برای گوگل بهینه می‌کنیم، چگونه بتوانیم آن محتوا را با کیفیت بسیار بالا بنویسیم و چطور آن را برای کاربر جذاب ارائه نماییم. دوستان، هدف ما تنها گوگل نیست، ما اینجا به گوگل کمک می‌کنیم و سیگنال می‌دهیم که صفحۀ ما را درست index نماید، اما این را هم باید مدنظر داشته باشیم هنگامی‌که به فاز رنکینگ وارد می‌شویم و هنگامی‌که گوگل قرار است صفحات ما را رتبه‌بندی بکند، وقتی کاربری «هزینۀ ارتودنسی» را جستجو می‌کند، گوگل صدها پیج A از سایت‌های مختلف را پیدا کرده و مطمئن است که این‌ها همگی درمورد هزینۀ ارتودنسی هستند.

آموزش های تکمیلی

اینجا بحث رنکینگ پیش می‌آید و یکی از مباحث ما این است که این کانتنت را که حالا خیلی خوب برای گوگل ازلحاظ موضوعی بهینه کرده‌ایم، بتوانیم برای کاربر هم بهینه کنیم و آن را برای کاربر جذاب ارائه نماییم که کاربر بتواند در صفحۀ ما بماند، آن را بوکمارک کند، مجدد به صفحه برگردد، لینک‌های داخلی‌اش را کلیک کند، وقت بگذارد، بخواند، تعامل داشته باشد و آن هم قسمت مهمی از مباحث مهم سئوی ما است که می‌توانم بگویم نزدیک‌ترین تکه‌ی پازل در این دوره است که پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را نیز پیگیری نمایید و ببینید تا محتوای شما برای کاربر هم بسیار جذاب و خواندنی شود و بتوانید یک محتوای بسیار باکیفیت را ارائه بکنید.

سایر جلسات این دوره

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • پری‌چهر ایزدی نیا
  ۱۴۰۱-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۵ ق٫ظ

  دوره بسیار کاربردی و مفیدی بود، آقای مهندس خداقوت
  ممنون از اینکه به سادگی و سخاوتمندانه علم خودتان را در اختیار ما قرار دادید🙏🍀

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   خواهش می کنم و خوشحالم از اینکه این دوره براتون مفید بوده
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.