بدون دیدگاه
113

لینک سازی خارجی برای سئو off page بسیار ضروری است . هنگامی که شما از یک سایت معتبر یک بک لینک خوب دریافت کنید، اعتبار سایت شما به دلیل این معرفی نزد گوگل بیشتر میشود.

لینک سازی خارجی برای یک سایت می‌توانید انواع استراتژی‌ها و روش‌های مختلف را به کار ببرید تا در حالت مختلف به سئو سایت شما کمک کند. علاوه بر ریپورتاژ و لینک ساری ویدیو روش‌های دیگری نیز برای لینک سازی خارجی و دریافت بک لینک متداول هستند که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ریپورتاژ

ریپورتاژ آگهی‌ها مطالب دانستنی هستند که عموماً در سایت‌های عمودی و مرتبط با موضوع سایت با پرداخت هزینه منتشر می‌شوند. محتوای ریپورتاژ اگهی ها عمومی کاربردی و جذاب است و چون از یک سایت عمومی منتشر می‌شود لحن محتوا کاملاً خنثی و بی‌طرفانه باید نوشته شود. ریپورتاژها به منظور دریافت بک لینک (انتقال اعتبار به سایت خود) و جذب مخاطب به سایت اصلی است، درنتیجه معرفی محصول یا خدمات باید خلاقانه در میانه محتوا به عنوان راه حل ان مشکل یا دغدغه مخاطب باشد.

اگر می‌خواهید ریپورتاژ آگهی برای سایت شما مثمر ثمر باشد باید دو نکته را در نظر بگیرید، اول آنکه لینک مورد نظر در میان محتوا قرار گیرد و دوم آنکه لینک دائمی باشد و از سمت سایت منتشرکننده حذف و پاک نشود. در این صورت این بک لینک معتبر شناخته شده و اعتبار خوبی به سایت شما منتقل می‌کند. لینک‌های sitewide که در حاشیه قرار می‌گیرند چندان ارزش و اعتباری برای الگوریتم‌های گوگل ندارند.

محتوای ریپورتاژ اگهی

برای اثرگذاری بیشتر ریپورتاژها، چهار مدل کاربردی و نوپا را به شما معرفی می‌کنیم:

ریپورتاژ آگهی ویدیویی: اگر سئو ویدیوهای سایتتان هدف است یا موضوعی دارید که محتوای ویدیویی بازدید بیشتری دارند، می‌توانید ریپورتاژ خود را در رسانه ایی منتشر کنید که بارگذاری ویدیو نیز در ان امکان‌پذیر باشد. با این روش شما علاوه بر لینک سازی و سئوی ویدیوهایتان ،برای برند خود نزد کاربران اعتمادسازی نیز انجام داده‌اید.

افزایش بازدید از ریپورتاژ به کمک سوشال سیگنال

سوشال سیگنال‌ها مجموعه‌ای از فعالیت‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی مانند لایک کامنت بازنشر و اشتراک‌گذاری است. سوشال سیگنال‌ها تأثیر مستقیمی بر سئو سایت ندارند اما موجب افزایش بازدید ریپورتاژ آگهی و افزایش تعداد ورودی ریفرال می‌شود که برای گوگل ارزشمند است.

برای استفاده از سو شال سیگنال‌ها ریپورتاژ خود را در رسانه‌های منتشر کنید که در شبکه‌های اجتماعی تیز آگهی را به اشتراک بگذارد. چنین محتواهایی باید هماهنگ با رفتار و سلیقه مخاطبین باشد تا احتمال بازنشر و اشتراک‌گذاری آن‌ها درشبکه اجتماعی افزایش یابد.

ریپورتاژ با هدف گسترش روابط عمومی

انتشار اخبار و بیانه‌های مطبوعاتی برند خود در قالب ریپورتاژ توجه فعالان آن زمینه را به برند شما جلب می‌کند. نوع دیگری از محتوا که می‌توانید به عنوان ریپورتاژ منتشر کنید، اخبار روز برند خود و یا اطلاعات جدید زمینه کسب و کارتان است.در این روش با معرفی برند خود در میان محتوا لینک سازی می‌کنید.

ریپورتاژ خارجی

در صورتی که می‌خواهید محصول خود را در بازار بین‌الملل معرفی کنید و یا می‌خواهید سایت خود را در نتایج جست‌وجو غیرفارسی سئو کنید، انتشار ریپورتاژ خارجی یک گزینه هوشمندانه و مناسب است. ریپورتاژ خارجی باعث بهبود رتبه، افزایش ترافیک سایت‌های چند زبانه و کسب اعتبار در بازار جهانی می‌شود.

لینک سازی لایه‌ای

استراتژی لینک سازی لایه ایی به افزایش ترافیک سایت و معتبر شدن سایت نزد گوگل کمک می‌کند. در لینک سازی لایه‌ای‌ ابتدا یک سطح لینک مستقیم به سایت مدنظر می‌دهیم و سپس برای لینک‌های سطح یک مجدداً لینک سازی انجام می‌دهیم. لینک سازی سطح یک باید باکیفیت و کاملاً مرتبط با سایتتان باشد. در سطح یک می‌توانید از ریپورتاژ اگهی، لینک پرومکس و پست مهمان با محتوای غنی استفاده کنید.  برای لینک سازی سطح دو و سه ریپورتاژ آگهی فعالیت در فروم ها و بک لینک کامنتی استفاده کنید.

تکنیک لینک سازی لایه‌ای را هوشمندانه انجام دهید تا الگوریتم‌های گوگل ان را سئو کلاه سیاه برداشت نکنند. تعداد لایه‌ها در این روش به بزرگی پروژه و تعداد لینک سازی در لایه اول بستگی دارد.

بک لینک از دایرکتوری:

دریافت لینک از وب دایرکتوری‌ها نیز یک روش رایج برای دریافت بک لینک معتبر است. سایت‌های دایرکتوری همانند دفترچه آنلاین به معرفی مشاغل و کسب و کار ها در زمینه‌های مختلف می‌پردازند. در هنگام ثبت نام در دایرکتوری‌ها این سه نکته را در نظر بگیرید:

 1. وب دایرکتوری را در نظر بگیرید که مرتبط با حوزه کاری شما باشد.
 2. در دایرکتوری ثبت نام کنید که دامنه آن قدرت و اعتبار داشته باشد.
 3. اطلاعات کامل برند خود را وارد کنید. از عکس ویدیوهای کوتاه و آدرس سایت خود استفاده کنید.

لینک سازی Co-Citation

کوساتیشن نشان‌دهنده‌ی ارتباط بین موضوعی بین چند سایت است. هنگامی‌که از یک سایت به دو سایت دیگر لینک داده می‌شود، گوگل خود دو سایت مقصد را مرتبط فرض می‌کند. در سئو خارجی می‌توانید از کوساتیشن برای بهبود سئو سایت استفاده کنید هنگامی که در متن محتوای خود از نام چند برند دارای رتبه را نام ببرید بعدش گوگل برند شما در سطح دو برند دیگر ارتباط می‌دهد و طبقه‌بندی می‌کند

دریافت بک لینک از طریق برند منشن ( Brand Mention )

برند منشن در سطح وب به معنای عنوان شدن نام برند در سایت و فروم های مختلف است. برند منشن، چه به صورت نظرات مثبت و چه منفی در سئو سایت تأثیر گذارند. هرچه نام برند شما با اشکال مختلف در سطح وب بازگو شود، اهمیت و اعتبار سایت نزد گوگل بیشتر می‌شود. منطق گوگل این است که هرچه سایت و محتوای ان برای کاربران کاربردی و مفید باشد، از طریق بازاریابی دهان به دهان نام آن برند بیشتر منتشر می‌شود.

برند منشن در لینک سازی خارجی

لینک‌های sitewide

لینک‌های sitewide که در کناره یا قسمت فوتر سایت قرار می‌گیرند در صورتی که با برنامه و درست استفاده شوند منجر به جریمه نمی‌شوید. لینک‌های سایت واید باید با موضوع سایت مرتبط باشند و در همه صفحات سایت یا در اکثر صفحات قرار گیرند.

اگر لینک‌های مختلفی در همه صفحات سایت قرار دهید و گوگل ان ها را اسپم تشخیص دهد، از سمت الگوریتم‌ها جریمه می‌شوید. نکاتی برای استفاده بهینه از لینک‌های sitewide:

 • از سایت‌های مشابه مرتبط با زمینه سایت خود لینک دریافت کنید.
 • نام برندتان را به عنوان انکر تکست لینک استفاده کنید.
 •  لینک‌های sitewide برای لینک سازی لایه‌ای گزینه مناسبی هستند.
 • جایگاه لینک‌های sitewide را برای بلند مدت خریداری کنید.
 • لینک‌های sitewide استراتژی مکمل لینک سازی دائمی باشند تا در صورت حذف با افت رتبه و ترافیک سایت مواجه نشوید.
 • بهتر است از کلمه کلیدی اصلی به عنوان انکرتکست لینک sitewide استفاده نکنید.

تفوات لینک سایت واید و بنر تبلیغاتی

لینک‌سازی خارجی از طریق دنیای پادکست‌ها

در دنیای پرمشغله امروز پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی مخاطبین بیشتری پیداکرده‌اند. شما با تولید محتواهای صوتی و انتشار آن‌ها در برنامه‌های پادگیر به سایت خود لینک بدهید.

برای فعالیت در زمینه پادکست‌ها می‌توانید خو د یک کانال اختصاصی را ه اندازی کنید و اخبار و اطلاعات مربوط به برند خود را منتشر کنید. ایده دوم این است که در پادکست‌هایی که با شما اشتراک موضوعی دارند مهمان شوید و برند خود را معرفی کنید. ایده سوم این است که اسپانسر یک قسمت از پادکست پرمخاطب در زمینه کسب و کارتان شوید و آن‌ها نیز شمار ا معرفی کنند و به سایت یا صفحات اجتماعی شما لینک دهند.

ساخت PBN

سایت‌های PBN شبکه‌های بلاگ خصوصی هستند. عموماً سایت‌هایی که اعتبار و رتبه‌ی خوبی دارند اما تاریخ انقضای آن‌ها رسیده است، خریداری می‌شوند و به برای ساخت بک لینک استفاده می‌شوند.

برای دریافت بک لینک از PBN ها، طبیعی بودن لینک سازی های شبکه ایی مهم است چرا که اگر الگوریتم‌های گوگل متوجه شوند که سایت PBN تنها به چند سایت مشخص لینک می‌دهد و سایت دیگری نیز به این سایت‌ها لینک نمی‌دهد و این شبکه لینک سازی منزوی است. در این شرایط  شما به جای یک اثرات مثبت لینک سازی با افت رتبه در سایت مواجه می‌شوید.

سایت PBN که انتخاب می‌کنید نباید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • عدم لینک سازی داخلی
 • عدم به‌روزرسانی کردن محتواهای قدیمی
 • انتشار نکردن محتوای جدید
 • لینک دهی به چند سایت مشخص
 • عدم لینک سازی خارجی
 • فعالیت ناگهانی در انتشار محتوا و لینک سازی

انتشار پست مهمان

نوشتن پست مهمان یک راهکار خوب برای معرفی خود در سایت‌های میزبان است. با نوشتن یک محتوای غنی در سایت میزبان و معرفی کسب وکار خود به صورت user friendly، بک لینک خوبی از سایت میزبان دریافت می‌کنید. سایت میزبان ترجیحاً از رقبای شما نباشد و ارتباط کامل موضوعی با سایت و کسب و کار شما داشته باشد. برای لینک دهی در پست مهمان زیاده‌روی نکنید، حداکثر سه لینک می‌توانید قرار دهید.

نکات نوشتن پست مهمان در لینک سازی خارجی

استفاده از لینک‌های شکسته سایت رقبا برای لینک سازی

لینک‌های شکسته به دو نوع داخلی و خارجی دارند. لینک‌های شکسته داخلی مربوط به لینک دهی داخلی است که کاربر با کلیک کردن بر روی آن‌ها به صفحه دیگری از سایت ارجاع داده نمی‌شود و با صفحه ۴۰۴ مواجهه می‌شود. لینک‌های خارجی شکسته به این صورت است که شما در میان مطلب خود به یک سایت دیگر لینک می‌دهید اما چون آن صفحه دیگر موجود نیست، کاربر با یک صفحه خالی روبه رو می‌شود.

لینک‌های شکسته در سئو ی سایت بسیار اهمیت دارند چرا که موتور ای جست‌وجو گوگل با خزیدن در سایت شما و یافتن لینک‌های شکسته مانع ایندکس صحیح سایت می‌شود. برخورد کردن با صفحات خالی تجربه کاربری ناخوشایند و خسته کننده‌ای را برای کاربران رقم میزند و دوئل تایم یا زمان ماندگاری کاربر کاهش می‌یابد که خود یک سیگنال منفی برای رتبه‌بندی گوگل است. لینک سازی داخلی و خارجی برای گوگل ارزشمند است و هرگونه تداخلی در این لینک سازی ها موجب افت کیفیت و رتبه سایت می‌شود.

لینک‌های شکسته را می‌توانید با ابزارهای مختلفی مانند Check My Links ،Link Miner ،brokenlinkcheck  پیدا کنید. بااطلاع دادن لینک‌های شکسته به مدیر سایت به نفع سایت خود لینک سازی بهینه انجام دهید.

آنالیز بک لینک‌های سایت‌های رقیب

تحت نظر داشتن بک لینک‌های سایت رقبا و پیدا کردن سایت‌هایی که توسط آن‌ها لینک سازی انجام داده‌اند و به نتیجه رسیده‌اند برای تدوین استراتژی سئو خارجی بسیار مهم است.

با چک کردن صفحه به صفحه سایت رقیب و پیدا کردن بک لینک‌هایی که ساخته‌اند، می‌توانید منبع داده مفید برای خود پیدا کنید و با ایده‌برداری از  آن‌ها برای سایت خود لینک سازی خارجی انجام دهید.

همه بک لینک‌هایی که سایت رقیب ساخته است، شاید دیگر برای سایت شما معتبر و مفید نباشد. پس هنگام جمع‌آوری داده، از بک لینک‌هایی ایده برداری کنید که درگیر جریمه الگوریتم‌های گوگل نشوید.

بک لینک سابمیشن

نوعی دیگری از لینک سازی خارجی Backlink Submission است هنگامی که شما فایلی را به صورت عکس ویدیو یا pdf در سایتی منتشر می‌کنید و از آن طریق به سایت خود لینک می‌دهید در واقع یک نوع لینک سازی طبیعی انجام داده‌اید.

یادداشت پایانی

به کاربردن انواع استراتزی های لینک سازی به طبیعی و تاثیر گذار بودن بک لینک ها کمک میکند. لینک سازی خارجی به  روش های مختلف به شناخته شدن برند شما در قسمت های مختلف دنیای دیجیتال کمک میکند. با توجه به زمینه کاری خود تعدادی از روش های لینک سازی که در این مطلب از های وبمستر بیان شد را انتخاب و به کار ببرید. اگر پرسشی در رابطه با هر یک از استراژی‌های نام برده داشتید در قسمت کامنت ها پاسخگوی شما هستم.

مطالب مرتبط

نکات ساخت لینک سازی خارجی

نکات لینک سازی خارجی

question_answer۰
130
لینک سازی خارجی مانند یک شمشیر دو لبه است که اگر از آن ب درستی استفاده کنید به سئو سایت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.