میانگین قیمت آموزش سئو در ایران چقدر است؟ (دوره های حضوری و انلاین)

 1. سلام وبمستر
 2. سایت ها و ابزارها
 3. میانگین قیمت آموزش سئو در ایران چقدر است؟ (دوره های حضوری و انلاین)
بدون دیدگاه
258

همه کسب و کارهای قدیمی با دانستن اهمیت فضای دیجیتال به نحوی پای خود را به اینترنت باز کرده‌اند. یک کسب کار قدمت دار هر چند که نزد مرد شناخته شده باشد اما در دنیای بزرگ دیجیتال نیاز به شناخته شدن و برندینگ دارد. به همین سبب ارزش سئو و متخصصین سئو برای نشان دادن یک برند در نتایج اول گوگل بیشتر از قبل شده است. اولین گام برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو، یادگیری اصول و مبانی سئو است. امروزه در اینترنت آموزشگاه‌ها و مدرسین مطرحی دوره سئو با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌کنند. در این مطلب به بررسی ویژگی‌های دوره معتبر آموزش سئو و میانگین قیمت آموزش سئو می‌پردازیم.

میانگین قیمت دوره آموزش سئو چه قدر است؟

با بررسی سایتهای معتبر اموزش سئو در سراسر کشور به این نتیجه رسیدیم که میانگین قیمت آموزش آنلاین سئو کمتر از آموزش حضوری سئو در آموزشگاه‌ها است. مینی دوره‌های که مباحث سئو را به صورت تخصصی آموزش می‌دهند به مراتب هزینه کمتری دارند و میانگین قیمت پکیج‌های سئو بین ۵۰۰ تا ۹۰۰ تومان است. در ادامه قیمت چند دوره معتبر آموزش حضوری و آنلاین سئو را بررسی می‌کنم.

قیمت آموزش سئو در دانشگاه تهران به صورت حضوری حدود ۱۲ میلیون و به صورت آنلاین حدود ۶ میلیون است. در دوره آنلاین پس از پرداخت هزینه دوره سئو به طور کامل در اختیار فرد قرار می‌گیرد. قیمت کمتر این دوره نسبت به دوره حضوری و دریافت کامل پکیج پس از تصویه حساب، از جمله مزیت دوره آنلاین سئو دانشگاه تهران است. در این دوره سئو به صورت کامل و پروژه محور آموزش داده می‌شود و در کنار ان مبانی اصلی دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و طراحی سایت آموزش داده می‌شود.

آموزش سئو در دانشگاه شریف نیز به صورت حضوری و آنلاین نیز برگزار می‌شود. قیمت دوره آنلاین اموزش سئو دانشگاه شریف در سال ۱۴۰۳، ۶.۴۰۰.۰۰۰ تومان اعلام شده است. هزینه دوره حضوری سئو که در خود دانشگاه شریف برگزار می‌شود ۸ میلیون تومان برآورد شده است. مزیت این دوره سئو دانشگاه تهران این است که تا ۳ ماه پشتیبانی دارند و در یک کانال خصوصی قالب‌ها افزون‌ها و…  را به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان می‌گزارند.

قیمت دوره سئو کارنکن که به صورت آنلاین است به طور میانگین حدود ۴ میلیون اعلام شده است. دوره سئو کارنکن مانند سایر آموزشگاه‌های معتبر، گواهی قابل استفاده در رزومه‌های ایرانی و خارجی ارائه می‌کند.

همان‌گونه که مشاهده کردید، قیمت میانگین دوره‌های سئو بین ۵ تا ۱۰ میلیون است که با توجه به سرفصل‌های آموزشی و امکاناتی که در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهند، ارزش گزاری می‌شوند. برخی از آموزشگاه‌ها برای آنکه اقشار مختلف جامعه بتوانند دوره را تهیه کرده و کسب و کار خود را رونق دهند، امکان پرداخت اقساطی هزینه دوره سئو را فراهم نموده‌اند. دوره سئو کارنکن نیز شرایط پرداخت اقساطی را  در اختیار کاربران خود قرار داده است.

آموزش سئو رایگان

متخصصین سئو در طی سال‌ها با آزمون و خطاهای بسیار و یادگیری‌های مستمر به درجه عالی از دانش و مهارت رسیده‌اند وآن را به رایگان در اختیار کاربران اینترنت نمی‌گذارند. برخی از آموزشگاه‌های آنلاین آموزش سئو برای معرفی نحوه آموزش خود، مینی دوره‌های آموزش سئو رایگان در سایت خود قرار داده‌اند. کاملاً شفاف است که هیچ دوره آموزش جامع و کاربردی سئو در اینترنت وجود ندارد و در انها مطالب دوره‌های پولی خود را به شما معرفی می‌کنند. حتماً شما نیز دوره‌های سئو رایگان را در سایت‌های شخصی یا یوتیوب دیده‌اید، در این دوره‌های رایگان سئو صرفاً مبانی کلی سئو آموزش داده می‌شود و نکات جزی که برای روبه‌رو شدن با چالش‌های اصلی کار نیاز است را آموزش نمی‌دهند.

اگر در حال حاضر توان مالی برای تهیه دوره‌های آموزش سئو را ندارید می‌تواند از آموزش‌های رایگان سئو در اینترنت استفاده کنید. سپس با تهیه پکیج‌های آموزش محتوا نویسی، سئو داخلی وسئو خارجی مهارت‌های خود را تقویت کنید.

سرفصل‌های آموزشی دوره سئو جامع چه مباحثی را شامل می‌شود؟

سرفصل‌های آموزش سئو در آموزش جامع اصول سئو و زیرشاخه‌های آن و تدریس کلی مباحثی مانند دیجیتال مارکتینگ، وردپرس و طراحی سایت، ورود به بازار کار و بازاریابی را آموزش می‌دهند. برای یادگیری تخصصی و جزئیات مانند دیجیتال مارکتیگ و طراحی سایت و… باید در پکیج‌های آموزشی این دوره‌ها ثبت‌نام کنید.

سرفصل‌های تخصصی آموزش سئو:

 1. مقدمات آشنایی با سئو
 2. آشنایی با ابزارهای سئو
 3. گوگل ادز
 4. آموزش سئو داخلی و قوانین آن
 5. آموزش تولید محتوا سئو شده
 6. نحوه استفاده بهینه از دسته‌بندی‌ها و برچسب
 7. تحقیق کلمات کلیدی
 8. نوشتن عنوان با رعایت اصول سئو
 9. آموزش کامل سرچ کنسول و نحوه رفع خطاهای آن
 10. برنامه ریزی استراتژی سئو خارجی
 11. لینک سازی خارجی
 12. آموزش ایجاد بک لینک طبیعی
 13. راه‌اندازی کمپین لینک بیلدینگ
 14. معیارهای ساخت لینک
 15. آشنایی با DA، PA و اسپم اسکور
 16. انکر تکست و تاثیر آن در سئو
 17. آشنایی با الگوریتم های گوگل و پنالتی‌های آن‌ها
 18. بازاریابی محتوا و تولید محتوا
 19. دستورالعمل‌های گوگل برای وب مستران
 20. آشنایی با اصطلاحات تخصصی سئو
 21. انجام پروژه‌های عملی و پیاده‌سازی آموخته‌ها

هزینه ابزارهای تدریس شده دریک دوره جامع آموزش سئو

در دوره‌های آموزشی سئو برخی از ابزارهای سئو رایگان بوده و نیازی نیست برای یادگیری و استفاده از آن‌ها هزینه‌ای پرداخت کنید؛ اما برخی از ابزارهای تخصصی سئو برای آنکه تمامی امکانات آن قابل استفاده باشند باید آن را خریداری فرمایید. در یک دوره جامع و کامل، آموزش استفاده حرفه‌ای از ابزارهای سئو مانند Ahrefs، Screaming frog، Googel search console Googel analytics، Yoast و  Moz جز برنامهِ‌های اصلی آن‌ها است. برخی از دوره‌ها فایل رایگان این ابزارها را در اختیار شرکت کنندگان می‌گذارند تا بتواند در مراحل اولیه با این فایل‌ها تمرین کنند.

 نحوه پشتیبانی آموزش حضوری سئو

مؤسساتی معتبری که دوره‌های آموزش سئو حضوری برگزار می‌کنند، جلساتی را به غیر از جلسات آموزشی، برای رفع اشکال در نظر هنرجویان می‌گیرند. هر دوره آموزشی یک یا چند پشتیبان آزموده و داری مهارت برای رفع اشکال هنرجویان دارد و به‌وسیله راه‌های ارتباطی مشخص (تلگرام واتساپ و جلسه رفع اشکال آنلاین) می‌توانند در ساعات تعیین‌شده از سمت آموزشگاه می‌توانند سؤالات مراجعین را جواب دهند.

تعداد جلسات آموزش حضوری سئو به چه صورت است؟

تعداد جلسات آموزش حضوری دوره به تعداد سرفصل‌های تدریسی بستگی دارد. برای مثال دوره آموزشی سئو حضوری دانشگاه تهران به مدت چهار ماه در چهارده جلسه صورت می‌گیرد. اکثر افرادی که حیطه شغلی‌شان با دنیای دیجیتال درگیر است، نیازمند یادگیری سئو هستند، به همین دلیل جلسات حضوری آموزش سئو، آخر هفته که اکثر افراد وقت آزاد بیشتری دارند برگزار می‌شود تا همه افراد در همه سنین و با هر شغلی بتوانند شرکت کنند.

مدت یک دوره حضوری سئو به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شود که بازدهی استراتژی‌های آموزش داده‌ شده قابل‌ پیگیری باشند و افراد بتواند حالت‌های مختلف استراتژی سئو و نتایج آن را مشاهده کنند.

اگر در دوره خصوصی سئو ثبت نام کنید این امکان را خواهید داشت که با توجه به وقت آزاد خود و با هماهنگی مدرس و آموزشگاه برگزارکننده دوره سئو، جلسات حضوری را مشخص کنید.

بستر تدریس در سئو آنلاین

بستر تدریس انلاین در ایران به نحوه انتخاب می‌شود که شرکت‌کنندگان بتوانند به‌راحتی وارد کلاس شده و دچار قطعی در حین کلاس نشوند. اسکای روم، فراروم و سی روم از جمله پلتفرم‌های تدریس انلاین ایرانی هستند که امکانات جامعی را در اختیار برگزارکننده و شرکت‌کنندگان می‌گذارند.

برخی از مدرسین سئو، کلاس‌های آموزش آنلاین سئو را در پلتفرم‌های خارجی مانند Zoom و Adobe Connect برگزار می‌کنند. یکی از فاکتورهای که بر میانگین قیمت دوره‌های سئو اثر می‌گذارد هزینه‌ای است که مدرس برای اشتراک پلتفرم تدریس آنلاین پرداخت می‌کند. هر یک از پلتفرم‌ها بسته به سطح امکانات و دسترسی‌هایی که در اختیار مجموعه می‌گزارند، تعرفه‌های گوناگونی دارند. هر مجموعه آموزش سئو برای افزایش کیفیت کلاس خود، قطعاً هزینه ویژه‌ای را برای بستر تدریس خود در نظر می‌گیرد.

پشتیبانی کلاس‌های آنلاین سئو

کلاس‌های آنلاین سئو برای پاسخ‌گویی به سؤالات شرکت‌کنندگان دوره، زمان مشخص و بستر مناسبی را معین می‌کنند تا افراد بتوانند نهایت استفاده را از دوره آموزشی خود ببرند. برخی از شرکت‌کنندگان که پروژه‌های پیچیده‌ و سوالات تخصصی دارند، باید یک وقت مشاوره جداگانه با متخصص سئو که دوره را تدریس می‌کند، رزرو کنند که برخی از اساتید هزینه جداگانه ایی را برای ان در نظر می‌گیرند.

پکیج آموزش سئو به صورت آفلاین

افرادی که پیش زمینه از مقدمات اصول سئو دارند و یا می‌خواهند به صورت حرفه‌ای در زمینه خاصی از سئو مهارت کسب کنند می‌توانند به جای پرداخت هزینه هنگفت برای یک دوره آموزش جامع سئو، پکیج‌های سئو با قیمت کمتر را تهیه کنند.

میانگین قیمت پکیج ریپورتاژ اگهی ۵۰۰ تومان است. در این پکیج آموزش اصول ریپورتاژ نویسی، نکات انتخاب سایت مناسب برای ریپورتاژ و… است. با مشاهده انواع سایت‌های معتبر آموزش سئو قیمت پکیج‌هایی مانند آموزش تدوین محتوا سئو شده، بهینه‌سازی سایت بر اساس اصول سئو، لینک سازی داخلی و دوره لینک سازی خارجی، قیمت کمتر و مناسب‌تری نسبت به دوره سئو جامع دارند.

انتخاب و خرید بهترین دوره آموزش سئو

با سرچ عبارت آموزش سئو در اینترنت، صدها سایت به شما نشان داده می‌شود که پکیج‌های آموزش سئو را به‌ صورت رایگان و یا با قیمت‌های کمتر از ۵۰ تومان تا بیش از چند ده میلیون می‌فروشند؛ اما چگونه از بین این همه سایت و مدرس که ادعای بهترین و کامل‌ترین دوره آموزش سئو را دارند یک دوره کاربردی با قیمت مناسب را انتخاب کنیم. قبل از آنکه هر دوره سئو را تهیه کنید، نکات زیر را درمورد آن دروه پیگیری کنید.

۹۹% سایت ها یی که دوره‌های آموزش سئو می‌فروشند، قسمتی را به نظر شرکت‌کنندگان قبلی دوره اختصاص داده‌اند. در یک فیلم چند دقیقه‌ای نحوه آشنای با مدرس سئو، میزان کاربردی بودن دوره آموزشی، درصد رضایت فرد از مطالب پکیج سئو و میزان درآمدی که از طریق یادگیری سئو به دست آورده‌اند را توضیح داده‌اند. هدف از شرکت در دوره‌های کسب کاره‌ای دیجیتال مانند سئو و طراحی سایت انجام پروژه‌های مختلف ایرانی و خارجی است و شرکت‌کنندگان قبلی که رضایت خود را اعلام کرده بودند باید پروژه‌های مستند و قابل پیگیری نیز داشته باشند. بدین صورت شما می‌توانید به صورت حقیقی میزان کاربر‌‌دی بودن و پروژه محوری دوره را ارزیابی کنید.

هر دوره آموزشی که شما شرکت می‌کنید چه به صورت حضوری آنلاین یا خرید پکیج آموزش سئو، باید به خوبی در مورد مدرس دوره تحقیق کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مدرس خوب سئو، مهارت آموزش و انتقال آسان و ساده مفاهیم سئو است. یک متخصص هر چند هم مسلط به مفاهیم سئو باشد اما نتواند نکات و اصول سئو را منتقل کند، خرید آموزش‌های او کاربردی نخواهند بود. یک دوره آموزشی سئو، از ابزارهای و امکانات مختلفی برای آموزش بهتر استفاده می‌شود. برای مثال در یک پکیج آموزش سئو در یک استودیو پرشده باشد که نور خوب تخته هوشمند کیفیت صدا کیفیت تصویر ر‌عایت شده باشد.

همه مدرسین سئو قسمتی از رزومه خود، تعداد دوره‌های سئو که برگزار کرده‌اند و پروژه‌هایی که انجام داده‌اند را معرفی کرده‌اند. هرکدام از پروژه‌های مدرس سئو، باید قابل پیگیری باشد. یک مدرس حرفه ای و خوش سابقه آموزش سئو، پروفایلی از پروژه‌های خود دارد و در آن روند افزایش و بهبود سایت را مشخص کرده است.

در میان‌ دوره‌ها و مینی دوره‌های آموزش سئو، دوره‌هایی را انتخاب کنید که به صورت پروژه محور و عملی اصول و جزییات سئو را به شما آموزش دهد تا هنگامی ‌که به بازار کار وارد می‌شوید و با چالش‌های آن روبه‌رو می‌شوید بتوانید راه‌حل‌ها گوناگونی در ذهن خود داشته باشید.

به یاد داشته باشید هر دوره آموزش سئو رایگان یا بسیار گرانی را که تهیه فرمودید، تنها نیمی از راه است و یادگیری کامل سئو با کارآموزی و انجام پروژه‌های مختلف حاصل می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.