1. سلام وبمستر
  2. طراحی سایت
  3. CMS : سیستم مدیریت محتوا سایت

CMS : سیستم مدیریت محتوا سایت

بدون دیدگاه
994
cms- سیستم مدیریت محتوا سایت
cms مخفف عبارت Content Management System  به معنای سیستم مدیریت محتوا می باشد که برای ایجاد، ویرایش و مدیریت محتوا های (مطالب) یک مجموعه کاربرد دارد.
از آنجایی CMS ها در ایران بیشتر برای طراحی وب سایت استفاده شده اند، عبارت cms یا همان سیستم مدیریت محتوا به یک برنامه نرم افزاری تحت وب گفته میشود که به مدیر سایت اجازه می‌دهد تا محتوای سایت را بدون نیاز به طراحی دوباره سایت و یا بدون نیاز به دانش برنامه نویسی بروز رسانی کنید.

انواع CMS :

دسته بندی های مختلفی برای سیستم ها مدیریت محتوا می توان درنظر گرفت، مثلا سیستم مدیریت وبلاگ، سیستم مدیریت تصاویر، سیستم مدیریت فروشگاه اینترنتی و …. اما در اینجا ما cms ها را در ۲ گروه اصلی دسته بندی می کنیم :

۱- cms های متن باز (Open source)

به سیستم های مدیریت محتوایی گفته می شود که به صورت رایگان در سطح وب نوشته و منتشر شده اند و حتی کد برنامه نویسی این سیستم ها نیز در دسترس عموم قرار می گیرد. از معروفت ترین سیستم های مدیریت محتوا اپن سورس و رایگان می توان جوملا، وورد پرس و دروپال را نام برد

۲- cms های اختصاصی (Close Source)

سیستم هایی که به صورت اختصاصی توسط اشخاص و یا شرکت های مختلف تولید شده است و شما می توانید فقط لایسنس استفاده از آن را خریداری کنید. سیستم های مدیریت محتوا اختصاصی مانند پازن را می توان نام برد که سیستم اختصاصی تولید شده توسط شرکت سناکو می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوره بهینه سازی صفحات برای گوگل
دانلود قالب عکس نوشته

مقالات جدید ما

فهرست
Call Now Button