1. سلام وبمستر
  2. سایت ها و ابزارها
  3. تعیین کاربران مخاطب سایت بر اساس زبان های مختلف در سئو سایت

تعیین کاربران مخاطب سایت بر اساس زبان های مختلف در سئو سایت

بدون دیدگاه
909
سایت های چند زبانه و سئو سایت

نظارت و بررسی برچسب های hreflang استفاده ‌شده در صفحات سایت

بخش Language در صفحه گزارش ها سایت های چند زبانه گوگل وبمستر (International Targeting) یک دید کلی از خطاهای مربوط به لینک های دارای تگ hreflang در سراسر سایت به شما می دهد.

وقتی در سایتی تگ hreflang مورداستفاده قرار می گیرد، گوگل آن ها را در سایت مربوطه پیداکرده و تمامی لینک های متناظری را که از طرق این تگ معرفی شده‌اند را نیز شناسایی و بررسی می کند. زمانی که گوگل این لینک ها را بررسی می کند هم خطاهای مربوط به صفحات اولیه و مبدأ را گزارش می کند و هم خطای مربوط به صفحات مقصدی را گزارش می کند که لینک برگشت به صفحات اولیه و مبدأ خود را نیز ندارند.

این به شما کمک می کند حضور موفق و صحیحی در سطح بین‌الملل داشته باشید و موتورهای جستجو در نمایش نتایج جستجو به کاربرانشآن همان زبان و کشوری که شما می خواهد را به آن ها نمایش دهند. به عنوان مثال اگر یک سایت سه زبانه بین‌المللی داشته باشید و بخواهید خطاهای مربوط به سایت اسپانیایی خود را بررسی و رفع کنید، درصورتی‌که آدرس سایت نسخه اسپانیایی شما به آدرس www.example.es باشد با انتخاب آن می‌توانید سایر زبان‌های دیگری که به آن مربوط و لینک می‌باشند را ببینید و بتوانید گزارشی از خطاهای بازگشتی مربوطه نیز داشته باشید.

 

خطاهای گزارش شده در بخش Language برای سایت های چند زبانه:

  1. نبود تگ برگشت در کدهای مربوط به سایر زبان های سایت

برای هر نسخه از زبان سایت و برای هر لینک جایگزینی که در سایر زبان های سایت مورد استفاده قرار می گیرد و توسط تگ hreflang به آن‌ها اشاره شده است، گوگل اطمینان حاصل می کند که در آن صفحه جایگزین نیز بایستی یک تگ برگشت وجود داشته باشد که به همان صفحه اولیه و مبدأ سایت لینک شده باشد. و اگر این تگ برگشت وجود نداشته باشد خطایی تحت عنوان Missing return tags from alternate language codes در گوگل وبمستر نمایش می دهد.

  1. استفاده از کد های زبان غلط و یا ناشناخته

این پیغام خطا (Unknown language codes) را گوگل زمانی نشان می دهد که برای مقادیر و ویژگی های مربوط به تگ hreflang از کدهای غلط و یا ناشناخته‌ای استفاده شده باشد.

 

نمودار گزارش ها در بخش International Targeting گوگل وبمستر

در نمودار ارائه‌شده در این بخش با حرکت موس بر روی خط آبی‌رنگ تعداد کل تگ‌های hreflang که توسط گوگل در سایت مربوطه پیداشده است را می‌توان مشاهده کرد و خط قرمزرنگ نمودار نیز تعداد تگ‌های hreflang که دارای خطا می‌باشند را گزارش می‌نماید.

 

خطای نبود تگ برگشت در سایت های چندزبانه در گزارشات گوگل وبمستر

این خطا معمول ترین خطایی است که در سایت‌های بین‌المللی و چند زبانه رخ می دهد. در جدول گزارش ها برای هر یک از کدهای مربوط به زبان های مختلف سایت، تعداد کل صفحاتی که تگ برگشت به صفحه و سایت اصلی در آن‌ها وجود ندارد لیست شده است. این گزارش‌ها شامل کلیه تگ‌های پیدا نشده در صفحات همراه با لینک صفحه و خطای مربوط به نوع پیاده‌سازی آن‌ها می‌باشد که یکی از سه مورد زیر است:

  • Page-level

کل خطاهای مربوط به تگ hreflang که در <head> صفحات سایت وجود دارد.

  • Sitemap

کل خطاهای مربوط به تگ hreflang که در نقشه سایت استفاده شده است.

  • HTTP headers

کل خطاهای مربوط به تگ hreflang که در تنظیمات مربوط به هدر http برای فایل های مربوط به سایر زبان های سایت استفاده شده است.

با کلیک بر روی هر خطای گزارش شده می توان جزئیات مربوط به محل و لینک صفحه‌ای که در آن خطا رخ‌داده است را مشاهده کرد، برای تگ‌هایی که داخل صفحات در بخش <Head> استفاده شده‌اند، گزارش ارائه شده حداکثر ۱۰۰۰ لینک از سایت مربوطه را همراه به صفحات متناظر که برچسب برگشت در آن‌ها یافت نشده است را نمایش خواهد داد. برای جزئیات نقشه سایت، گزارش های ارائه شده لیست جفت لینک هایی را مشخص می کند که برای لینک مربوط به زبان دیگر سایت هیچ لینک برگشتی به لینک و صفحه اصلی تعریف نشده است.

و برای هدرهای http گزارش ها و جزئیات ارائه شده نیز تنظیمات و لینک های جایگزینی (مربوط به سایر زبان‌ها) که لینک برگشتی در آن ها وجود ندارد را مشخص می کند. در این مورد نیز حداکثر ۱۰۰۰ لینکی که در آن ها برچسب برگشت وجود ندارد گزارش و ارائه می شوند.

 

 

مطالب مرتبط

بهینه سازی صفحه برای گوگل

بهینه سازی صفحه برای گوگل

question_answer۰
دوره آموزشی بهینه نوشتن محتوای یک صفحه برای گوگل با این هدف که بتوانیم سینگال دهی دقیقی برای گوگل انجام…
تحقیق و استراتژی کلمات کلیدی

تحقیق و استراتژی کلمات کلیدی

question_answer۰
اولین، مهمترین و مستمرترین اقدام در روند سئو سایت، تحقیق و به کارگیری کلمات کلیدی است انتخاب کلمات کلیدی صحیح…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوره بهینه سازی صفحات برای گوگل
دانلود قالب عکس نوشته

مقالات بروز شده اخیر

فهرست