گوگل وبمستر

آیا می‌خواهید سایتتان در صفحه اول گوگل نمایش داده شود؟

گوگل با نرم افزار قدرتمند کنسول جستجوی خود (گوگل وبمستر) به شما کمک می‌کند !

گوگل وبمستر چیست؟

گوگل وبمستر یکی از سرویس های قدرتمند و رایگان شرکت گوگل است که توسط گزارش ها و ابزارهایی که ارائه می کند به مدیران وب سایت ها کمک می کند تا بتوانند جایگاه فعلی وب سایت خود را در نتایج جستجو حفظ کرده و آن را ارتقاء ببخشند.

البته از آنجایی که این نرم افزار فقط مختص وبمستر ها نمی باشد و از دید گوگل بسیاری از افراد از جمله صاحبین اصناف و مشاغل مختلف، بازاریاب ها، متخصصان سئو، توسعه دهندگان وب، توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایلی و … نیز می توانند از این سرویس استفاده کنند، گوگل نام این نرم افزار را از گوگل وبمستر به کنسول جستجو گوگل تغییر داده است، و در این سایت (hiwebmaster.ir) و یا در هر جایی از وب این دو اسم را ملاحضه کردید هر دو یکی است و البته همچنان بیشتر تحت همان نام گوگل وبمستر استفاده می شود.

درصورتی‌ که در کنسول جستجو گوگل ثبت‌ نام کنید و سایت خود را به آن معرفی کنید، می‌ توانید گزارش‌ ها کاملی را در خصوص وب‌ سایت خود دریافت کنید. همچنین خواهد دید که گوگل چطور سایت شما را می‌بیند، چگونه اطلاعات سایت شما را بررسی می‌کند، چگونه اطلاعات سایت بررسی‌ شده را فهرست بندی و ذخیره می‌ کند و درنهایت چگونه این اطلاعات را در نتایج جستجوی خود به کاربران نمایش می‌ دهد.

البته برای اینکه وب‌ سایت شما در نتایج جستجو گوگل نمایش داده شود، نیازی نیست که حتماً در این نرم‌ افزار ثبت‌نام کنید و درصورتی‌ که گوگل سایت شما را به هر نحوی در وب پیدا کند، آن را بررسی و بر اساس معیارهای خود آن را در نتایج جستجو قرار می‌ دهد.

نحوه کار و شروع استفاده از ابزار گوگل وبمستر

 

آموزش گوگل وبمستر - صفحه ورود

هدف گوگل از ارائه ابزار گوگل وبمستر خود این است که با ارائه گزارش‌ ها کاربردی و فراهم کردن ابزارهای مناسب و منابع آموزشی مفید، به شما کمک کند تا که محتوا و مطالب سایتتان در نتایج جستجو گوگل بیاید.

از کنسول جستجوی گوگل می توان‌ هم برای وب‌سایت‌ ها و هم برای اپلیکشن های موبایلی استفاده کرد. ثبت‌نام و عضویت در این ابزار ساده و رایگان بوده و می‌توانید هم‌اکنون از طریق لینک زیر به صفحه کنسول جستجو گوگل بروید و در آن ثبت‌ نام کنید.

کتاب آموزش گوگل وبمستر

در این کتاب تمامی بخش های ابزار گوگل وبمستر به صورت جامع آموزش داده شده است و می توانید به عنوان یک مرجع کامل جهت کار با کنسول جستجو (گوگل وبمستر) از آن استفاده کنید. در این کتاب به صورت کامل نحوه استفاده از ابزارها و گزارشات ۴ بخش اصلی کنسول جستجو گوگل آموزش داده شده است:

  • Search appearance : گزارش های مربوط به نحوه نمایش سایت در نتایج جستجو و ارائه ابزارهای برچسب گذاری برای قابل فهم کردن اطلاعات سایت برای گوگل و درنتیجه نمایش بهتر در نتایج جستجو
  • Search Traffic : وضعیت ترافیک و بازدید سایت بر اساس کلماتی که کاربران جستجو می کنند
  • index : گزارش ها و عملیات مربوط به فهرست بندی و ذخیره کردن مطالب و صفحات پیدا شده
  • crawl : گزارش ها و ابزارهای مربوط به پیداکردن و بررسی کردن مطالب و صفحات سایت

مرجع کتاب بخش پشتیبانی و راهنمای کار با کنسول جستجو هست که مستقیما توسط خود گوگل ارائه شده است، (Search Console Help)

دانلود سرفصل های کتاب   اطلاعات بیشتر و سفارش آنلاین کتاب گوگل وبمستر

کتاب آموزش گوگل وبمستر

آموزش گوگل وبمستر

بخش اول: معرفی کنسول جستجو گوگل

بخش دوم: نمایش ظاهری سایت در نتایج جستجو گوگل (Search Appearance)

بخش سوم: ‘گزارش وضعیت ترافیک و بازدید سایت بر اساس کلماتی که کاربران جستجو می کنند (Search Traffic)

 

بخش چهارم: گزارش و عملیات مربوط به فهرست بندی و ذخیره کردن مطالب و صفحات پیدا شده ( Google Index )

بخش پنجم: گزارش و ابزار مربوط به پیدا و بررسی کردن و درک بهتر صفحات سایت توسط ربات های گوگل ( Crawl )