1. سلام وبمستر
  2. سایت ها و ابزارها
  3. میزان تاثیر کلمه کلیدی در دامنه در رتبه بندی سایت ها

میزان تاثیر کلمه کلیدی در دامنه در رتبه بندی سایت ها

۲ دیدگاه
433
بودن کلمه کلیدی در دامنه

بودن کلمه کلیدی اصلی مربوط به خدمات یا محصولات شما در نام دامنه چقدر اهمیت دارد و آیا می تواند در رتبه گیری سایت شما در گوگل نقش مهم و تاثیرگذاری داشته باشد؟

استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه (SLD) و تاثیر آن در سئو سایت

وقتی دامنه سایتی با کلمه کلیدی اصلی و مربوط به آن سایت شروع می شود، نسبت به سایتی که آن کلمه را در دامنه خود ندارد، یک برتری نسبی دارد. (حتی برتری نسبی نسبت به زمانی که کلمه کلیدی در وسط یا آخر دامنه آمده باشد.)
اما پیشنهاد می کنم با آوردن یک کلمه کلیدی خاص در دامنه فعالیت خود را محدود نکنید مگر اینکه ان کلمه کلیدی به خوبی کلیه محصولات یا خدمات شما را پوشش دهد و دست شما را در اینده باز بگذارد که بتوانید فعالیت خود را در سایت خودتان گسترش دهید
دامنه مشا می تواند اصلا شامل کلمه کلیدی نباشد اما رتبه های خوبی در نتایج بگیرد و امروز صرفا به خاطر بودن کلمه کلیدی در دامنه، گوگل اعتبار یا جایگاه بالایی را در نتایج به شما اختصاص نخواهد داد

شروع دامنه با کلمه کلیدی

اگر کلمه کلیدی در شروع یک دامنه قرار داشته باشد، یک برتری نسبی دارد، نسبت به سایتی که آن کلمه را در دامنه خود ندارد و حتی برتری نسبی دارد نسبت به حالتی که کلمه کلیدی در وسط یا اخر دامنه باشد.

گوگل (جان مولر) صراحتا اعلام کرده که این مورد هیچ تاثیری در ربه بندی ها ندارد اما بررسی ها و مطالعات شرکت ها و افراد سئویی نشان داده که تاثیر دارد.

جان مولر به یک نکته مهم در این خصوص اشاره کرده است که کاملا منطقی و از دید من نیز کاملا صحیح و قابل تامل است و آن هم اینکه استفاده از کلمه کلیدی خاص در دامنه (چه در ابتدا یا هرجایی از دامنه) یک ضرر و آسیب جدی برای شما به همراه دارد به چند دلیل:

  • وقتی یک کلمه خاص در دامنه قرار می گیرد، تغییر موضوع سایت سخت است
  • مشاغل پیشرفت می کنند و انتقال و تغییر دامنه معمولا کار پر چالش و سختی است
  • و بهتر است نامی انتخاب شود که در طولانی مدت بتوانید استفاده کنید. نه، نامی که صرفا امروز با خدماتی که ارائه می دهید تطابق داشته باشد.

به عنوان مثال اگر شما یک آژانس گردشگری باشید و بخواهید روی جزیره کیش کار کنید و دامنه ای انتخاب کنید که در ان کلمه kish قرار داشته باشد (مثل kish365.ir) هر چند که شما این کلمه کلیدی مهم را در دامنه سایت خود دارید اما دقت کنید که چقدر می تواند شما را محدود کند یا برای شهرها یا مکان های دیگر مجبور به ثبت سایت های متعددی خواهید بود.

به جای اینکه استرس این را داشته باشید که کلمه کلیدی در دامنه سایت شما قرار داشته باشد و اینکه این کلمه کلیدی چقدر می تواند به شما کمک کند تمرکز کنید نام انتخابی در طول زمان جقدر دوام می آورد و البته آن نام را به عنوان یک برند بررسی کنید که آیا مهمترین فاکتور در انتخاب دامنه (جلسه اول آموزش خرید دامنه) را دارد یا خیر

دامنه ای که به صورت طولانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد بدون توجه به اینکه کسب و کار چگونه تغییر می کند ارزشمند تر است.

دو نکته:

  • یک موضوع را سرچ کنید، خیلی از سایت در دامنه خود اصلا از آن کلمه کلیدی استفاده نکرده اند.
  • دامنه هایی با کلمات کلیدی هدفمند و خاص بیشتر زیر ذربین گوگل هستند، خصوصا در شروع اگر از لحاظ محتوا، محتوای غنی و مرتبطی نداشته باشند.

مطالب مرتبط

بهینه سازی صفحه برای گوگل

بهینه سازی صفحه برای گوگل

question_answer۰
دوره آموزشی بهینه نوشتن محتوای یک صفحه برای گوگل با این هدف که بتوانیم سینگال دهی دقیقی برای گوگل انجام…
تحقیق و استراتژی کلمات کلیدی

تحقیق و استراتژی کلمات کلیدی

question_answer۰
اولین، مهمترین و مستمرترین اقدام در روند سئو سایت، تحقیق و به کارگیری کلمات کلیدی است انتخاب کلمات کلیدی صحیح…

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوره بهینه سازی صفحات برای گوگل
دانلود قالب عکس نوشته

مقالات بروز شده اخیر

فهرست