الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل فرایندی است که موتور های گوگل بر اساس آن تجزیه و تحلیل سایت ها را انجام می دهند و سایت های اسپم را شناسایی می کنند . این الگوریتم ها پیچیده هستندو به مرور زمان هوشمندتر خواهند شد تا بهترین اطلاعات برای افراد  نشان داده شود و کاربران از نتیجه به دست آمده رضایت کامل را داشته باشند .اگر قصد دارید با معروف ترین الگوریتم های گوگل آشنا شوید با سلام وبمستر از برترین های سئو سایت در اصفهان همراه باشید .

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا به بررسی کیفیت محتواهای سایت می پردازد . اگر محتواهای سایت شما تکراری باشد و یا آن ها را از سایت های دیگر کپی کنید گوگل از طریق این الگوریتم سایت شما را جریمه خواهد کرد . با توجه به توضیحات داده شده باید در نظر داشته باشید که صرفا تولید محتوا کمکی به بهینه سازی سایت شما نخواهد کرد و محتوای تولید شده باید مفید و با کیفیت باشد .

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن به بررسی لینک سازی سایت می پردازد . در گذشته سایت های زیادی برای بالا بردن رتبه خود اقدام به خرید لینک از سایت های فروش بک لینک می کردند امروزه گوگل باتوجه به الگوریتم پنگوئن این سایت ها را شناسایی و جریمه خواهد کرد . علاوه بر لینک سازی اسپم از موارد دیگری که الگوریتم پنگوئن آن را بررسی خواهد کرد می توان به تکرار بیش از حد کلمات کلیدی (Keyword Stuffing) در متن اشاره کرد .

 

الگوریتم مرغ مگس خوار

تمرکز اصلی این الگوریتم بر روی مفهوم عبارت هایی است که کاربران سرچ می کنند  تا درخواست کاربر را دقیق تر بتواند درک کند و مرتبط ترین نتیجه را به او بازگرداند . این الگوریتم می‌تواند با دیدن هر کلمه، تمام کلمات مترادف و مرتبط با آن را در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کند . به طور مثال اگر شما در گوگل سرچ کنید شیر چه خاصیت هایی دارد ؟ او به دنبال عبارت هایی از قبیل فواید و خواص شیر می گردد و با کمک جست و جوی معنایی (semantic search ) تفاوت این شیر با شیر جنگل را تشخیص خواهد داد .  جست و جوی معنایی اطلاعات شخصی شما از جمله تاریخچه‌ی جستجوهای پیشین، سن و سال، محل زندگی و اطلاعات مرتبط دیگر را نیز در نظر می گیرد .

الگوریتم گورخر

الگوریتم گورخر به نظارت روی سایت های فروش اینترنتی می پردازد تا حقوق کاربرانی  که می خواهند خرید  اینترنتی تجربه کنند حفظ شود . این الگوریتم سایت های کلاهبردار فروش اینترنتی را نابود می کند . از مواردی که الگوریتم گورخر بررسی می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • داشتن گواهینامه الکترونیکی ssl
  •  شماره تلفن و آدرس  فروشگاه به صورت کامل بر روی سایت باشد
  • وجود داشتن توضیحات کامل محصول به همراه برچسب خرید کالا
  • مشتری بتواند سفارشات خود را از طریق سایت پیگیری کند
  • کالاها به موقع به دست مشتری برسد
  • مسیر خرید کوتاه و ساده باشد
  • اطلاعات خصوصی کاربر حفظ شود

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر گوگل کمک می کند تا افرادی که به دنبال یک فروشگاه یا رستوران هستند نزدیک ترین مکان ها به آن ها نشان داده شود . طبق این الگوریتم گوگل اولویت را مکان هایی که نزدیک شما است قرار می دهد . این الگوریتم در کنار این که به کاربران کمک می کند نزدیک ترین مکان را پیدا کنند باعث حذف برخی از سایت ها از نتایج جستجو می  شود . بر طبق این الگوریتم اگر می خواهید رتبه بالایی در نتایج جستجو داشته باشید باید اصول سئو محلی را به خوبی رعایت کنید و کسب و کار خود را در دایره یک منطقه خاص یا محله خاص تعریف کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوره محتوا عالی
محتوا عالی جایگاه متعالی

مقالات جدید ما

فهرست
Call Now Button