محتوا عالی
۱ دیدگاه
463

محتوا عالی، هم برای کاربر باید عالی باشد و هم برای گوگل، و البته این کاربر هم فرد جدیدی است که در جستجو محتوا ما برای رفع نیازش است و همچنین هواداری که ما را دنبال می کند و یک محتوا جذاب از ما می خواهد.

می خواهیم یک تعریف از این عالی بودن داشته باشم تا در روند این دوره آموزشی و مهمتر زمان تولید محتوا بدانیم که قرار است به کجا برسیم و چه گزینه های در پس زمینه ذهنمان داشته باشیم تا بتوانیم یک محتوا عالی تولید و منتشر کنیم.

همچنین در این آموزش با دو مثال موضوع محتوا عالی برای کاربران را توضیح می دهیم، محتوایی که توجه کاربر را جلب کند و توجه جلب شده را حفظ می کند و درنتیجه کاربر حاضر باشد وقت بگذارد.از دید گوگل چه محتوایی عالی است؟

از دید گوگل اگر محتوایی عالی باشد، <span style=”background-color: #ffcc00;”>گوگل حاضر است اعتبارش را خرج کند</span>؛ و آن محتوا را متناسب با موضوع مربوطه در نتیجه جستجوهای کاربران نمایش دهد.

محتوای عالی در درجه اول باید برای گوگل قابل فهم باشد تا گوگل موضع مقاله را تشخیص دهد و در درجه دوم باید نیاز کاربر را در خصوص ان موضوع کامل برطرف کند تا گوگل بتواند اعتماد کند و اعتبارش را جهت نمایش آن محتوا خرج کند.
این درک گوگل و این قابل اعتماد بودن یعنی چی؟

دست آورد محتوای عالی چیست؟

در نتیجه تولید یک محتوا عالی شما می توانید انتظار جایگاه های عالی و متعالی را داشته باشید.
این جایگاه متعالی کجاست؟ و چقدر باید متفاوت باشید تا بتوانید عالی باشید؟

تولید محتوا امروز شده یک دغدغه برای همه افراد. همه افرادی که یک کسب و کار دارند، خدماتی ارائه می کنند، محصولی تولید می کنند، محصولی می فروشند یا می خواهند با تولید محتوا به درآمد برسند یا از تولید محتوا کردن برای دیگران درآمدزایی کنند.

تولید محتوا می تواند برای بسترهای مختلف باشد مثل سایت یا شبکه های اجتماعی و هم چنین می تواند فرمت های مختلفی داشته باشد مثلا متن، عکس و یا ویدئو اما  قبل از اینکه در مورد اهمیت محتوا، انواع فرمت های محتوا، استراتژی های تولید و انتشار محتوا، درآمد تولید محتوا، تاثیر محتوا در فروش یک کسب و کار و خیلی موارد دیگر بخواهیم صحبت کنیم باید یک نکته مهم را اشاره کنیم و آن هم این است که:

برای هر موضوعی بینهایت محتوا مشابه در وب وجود دارد (چه در بستر سایت چه اینستاگرام) و شمایی که می خواهید تولید محتوا کنید اگر محتوا در حد متوسط باشد، مخاطب به راحتی محتوای مشابه، بهتر و با کیفیت تر را پیدا می کند و زحمت و زمان شما برای تولید محتوا متوسط به هدر رفته است. در مقابل اگر محتوا عالی، مفید و درجه یک باشد، به یک مرجع شناخته شده در حیطه کاریتان تبدیل خواهید شد و جامعه هدف بسیار نامحدودی خواهید داشت.

دوره آموزش تولید محتوا توسط محسن رجبی "محتوا عالی، جایگاه متعالی"

قبل از شروع به نوشتن مقاله، باید استراتژی مشخص و هدفمندی داشته باشیم
استراتژی در بحث تولید محتوا یعنی می دانیم چه مقالاتی با چه تارگت های و بر اساس چه اولویت بندی تولید و منتشر کنیم.

قرار نیست صبح از خواب بلند شویم و شروع کنیم به نوشتن و قرار نیست ایده مقاله را هم از پستی که شب قبل در اینستاگرام دیده ایم الهام گرفته باشیم.


مطالب مرتبط

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.