Anchor Text : عنوان لینک

کلمه Anchor Text از دو کلمه Anchor (لنگر کشتی ) و Text (متن ) گرفته شده است . در واقع انکر تکست عبارتی است که صفحه وب سایت مورد نظر ما را در یک جمله به کاربر معرفی می کند و در عین حال مثل لنگر کشتی کارش وصل کردن و محکم کردن ارتباط بین کاربر و وبسایت است.

به بیان دیگر انکر تکست متنی است که شما را به صفحه ای هدایت می کند بنابراین به کلمه قابل کلیک در یک صفحه اینترنتی انکر تکست می گویند که اگر درست نوشته شود می تواند تأثیری زیادی بر روی سئو وب سایت شما بگذارد .

انکر تکست قدرت بسیار زیادی دارد و میتواند سایت تان را در کلماتی حتی غیر مرتبط با موضوع سایت شما، در نتایج موتور جستجو نمایش بدهد. استفاده ی بیش از اندازه از انکر تکست میتواند سایت شما در خطر جریمه قرار دهد.

استفاده بیش از حد و غیره طبیعی از Anchor Text یکسان سبب میشود سایت شما Penalize شود و سایت شما با کلماتی که به عنوان Anchor Text انتخاب کرده اید اصلا در گوگل دیده نشوید یا این که افت رتبه پیدا خواهید کرد به همین جهت نحوه استفاده از متن لینک ها و همچنین استفاده طبیعی از آنها اهمیت بالایی دارد. افرادی که تجربه کافی در این زمینه نداشته باشند، ممکن است رتبه های سایت را در کلمات کلیدی که در انکرتکست وجود دارد نابود کنند.

استفاده ی نادرست و اشتباه از انکر تکست منجر میشود کلمه برای اسپایدر به عنوان اسپم در سایت شما شناخته شود.

انکرتکست

انواع مختلف انکر تکست

بسته به عبارتی که برای لینک خود انتخاب کنید انکر تکست انواع مختلفی دارد که در ادامه برای شما نام خواهیم برد :

انطباق دقیق: هنگامی که شما انکر تکست خود را دقیقا مطابق با عنوان صفحه هدف یا کلید واژه آن صفحه قرار دهید از انطباق دقیق استفاده کنید .  مثلا عبارت آموزش سئو برای صفحه ای که در مورد دوره آموزشی سئو است یک انکر تکست با انطباق دقیق است .

انطباق نصفه و نیمه :گاهی کلید واژه در انکر تکست وجود دارد اما تغییراتی نیز در آن داده شده است . به طور مثال آموزش سئو به صورت کاربردی یک انکر تکست با انطباق نصفه و نیمه است .

برند شده : اگر برند سازی و معرفی سایت و شرکت اولویت شما است می توانید نام برند خود را نیز در انکر تکست به کار ببرید . به طور مثال به صفحه آموزش سئو با عبارت آموزش سئو سلام وبمستر لینک دهید .

بدون عنوان : لزومی ندارد همیشه برای انکر تکست ها عنوان گذاشته شود و گاهی اوقات می توان برای به خاطر ماندن آدرس وب سایت در ذهن کاربرد از انکر تکست بدون عنوان استفاده کرد . به طور مثال https://hiwebmaster.org/seo/course/ یک انکر تکست بدون عنوان برای صفحه آموزش سئو سلام وبمستر است .

عمومی :گاهی اوقات انکر تکست ها ناشناخته و عمومی هستند و هیچ ارتباطی با صفحه مورد نظر ندارند مانند عبارت “اینجا کلیک کنید “

تصویر : علاوه بر متن از تصاویر هم می توان برای انکرتکست استفاده کرد اما نکته مهم این است که در صورت لود نشدن تصاویر متن جایگزین به شکل انکر تکست نشان داده می شود بنابراین بهتر است هنگام استفاده از تصاویر متن جایگرین آن را نیز با حساسیت و دقت تهیه کنید .

سعی کنید در سایت خود از انواع انکرتکست استفاده نکنید و انواع آن را در سایت به کار ببرید .

اصول نوشتن انکر تکست

از اصول نوشتن انکر تکست می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ساده و مشخص باشد
  • مرتبط با موضوع صفحه هدف باشد
  • عمومی نباشد
  • چگالی آن کم باشد

مطالب مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

انکرتکست
دسته بندی: سئو
۰
فهرست
Call Now Button