بدون دیدگاه
164

سئوی خارجی مجموعه فرآیندی است که در خارج از سایت انجام می شود و به وب سایت شما اجازه می دهد بیشتر در موتورهای جستجو نمایش داده شود. انواع بهینه سازی سئو مانند سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال وجود دارد. در این مقاله توضیح خواهیم داد که معنای سئو خارجی چیست، همانطور که از نام آن پیداست، فرآیندی است که شامل فعالیت خارجی در وب سایت است. بنابراین، وب سایت راحت تر در موتورهای جستجو ظاهر می شود.

چرا خدمات سئو خارجی اهمیت بالایی دارد؟

خدمات سئو چیست؟ گوگل برای اینکه به سایت ها رتبه بدهد و آنها را رتبه بندی کند عوامل زیادی را بررسی می کند و فیلتر های متفاوتی دارد. که یکی از این عوامل وجود لینک های یک صفحه در سایت های دیگر است.

فرآیند سئو خارجی چگونه کار می کند؟

سئوی خارجی، وب سایت شما را قادر می سازد تا در پلتفرم های دیجیتالی حضور داشته باشد.

مهم ترین نکته در سئو خارجی، بک لینک است که فرآیند دریافت لینک از سایت های دیگر است. که اگر این لینک ها به صورت فالو باشد تاثیر خیلی زیادی روی بهبود رتبه های سایت شما می گذارد و اگر هم نو فالو باشد باز هم تاثیر خواهد داشت اما اعتبار سایتی که در آن لینک خودمان را قرار داده ایم را نخواهیم داشت.

لینک هایی که ارائه می دهید باید با وب سایت یا مقاله ای که دارید سازگار باشد تا رتبه شما توسط موتورهای جستجو افزایش یابد. با این وجود، مطمئن شوید که موضوع سایتی که در آن لینک سازی کرده اید با سایت خودتان یکی باشد.

تفاوت لینک های فالو و نو فالو

زمانی که می خواهیم لینک سازی خارجی انجام دهیم و لینک سایت خودمان را قرار دهیم این لینک ها به دو صورت فالو و نو فالو قرار می گیرند. که بستگی دارد سایت مقصد کدام صورت از لینک سازی را به ما دهد.

لینک سازی بدون پرداخت هزینه اغلب به صورت نو فالو هستن، در کل سایت هایی که رایگان به شما لینک می دهند نوفالو هستن، برای اینکه لینک های شما به صورت فالو قرار بگیرد باید لینک سازی به صورت رپورتاژ باشد و یا بک لینک بخرید.

زمانی که شما به صورت فالو لینک سازی می کنید اعتبار سایت مقصد برای شما اعمال می شود. که این انتقال اعتبار رویکرد مثبتی نزد گوگل دارد. و سبب بهبود رتبه های شما می شود.

زمانی که شما به صورت نو فالو لینک سازی می کنید به این معنا است که هیچ اعتباری از سایت مقصد دریافت نخواهید کرد. اما این به این معنا نیست این نوع از لینک سازی بی اهمیت است و تاثیری نخواهد داشت. برعکس اتفاقاٌ تاثیر خیلی خوبی در بهبود رتبه های شما خواهد داشت.

در کل لینک سایت شما هر کجا باشد چه به صورت فالو و نوفالو تاثیر خیلی خوبی خواهد داشت.

مزایای سئو خارجی برای سایت

همانطور که می دانید عملیات سئو خارجی تاثیر بسیار خوبی برای سئو سایت دارد و می توان به کمک آن رتبه قابل قبولی را در نتایج گوگل مشاهده کرد.

۱-   باعث افزایش ترافیک سایت می شود

زمانی که لینک سایت ما در بسیاری از سایت ها وجود داشته باشد خصوصا اگر این لینک سازی به صورت رپورتاژ انجام شود موجب می شود که کاربران زیادی روی لینک های ما کلیک کنند و افزایش ترافیک خواهیم داشت. که همین مورد برای رتبه های سایت ما بسیار مهم است.

۲-   افزایش اعتبار سایت

زمانی که روی لینک سازی خاجی کار می کنید باعث می شود که اعتبار سایت شما افزایش داشته باشد و همین اعتبار سبب می شود که گوگل به صفحات سایت شما بیشتر اهمیت بدهد و مطالب سایت را سریعتر ایندکس کند.

۳-   بهبود رتبه سایت

در آخر زمانی که تمام فعالیت های سئو خارجی را به خوبی انجام دادید قطعا و قطعا بهبود رتبه خواهید داشت در کل هدف ما هم از لینک سازی خارجی همین است که در نتایج گوگل بهبود رتبه داشته باشیم.

لینک سازی خارجی به چه شکل هایی انجام می شود

لینک سازی خارجی انواع مختلفی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد :

  • لینک سازی به صورت رپورتاژ: که در این حالت لینک ما به صورت دائمی و فالو در سایت هدف قرار می گیرد و بهبود رتبه از این نوع لینک سازی خیلی بیشتر است.
  • لینک سازی در فروم ها و انجمن ها : که شما در این سایت ها عضو می شوید و در انجمن ها و فروم ها شرکت می کنید و لینک سایت خودتان رو قرار می دهید.
  • لینک سازی کامنتی : در این حالت لینک شما به صورت کامنت قرار خواهد گرفت.
  • لینک سازی در سایت های EDU و GOV : لینک سازی به این شکل تاثیر بسیار خوبی در بهبود رتبه های شما خواهد داشت.

لینک سازی در سوشال مدیا

سوشال مدیا ها یک فضای بسیار عالی برای لینک سازی است. از طریق سوشال مدیا میتوانید هم برند خودتان را قوی کنید و هم ورودی های زیادی به سمت سایت خودتان بفرستین.

اگر سایت فروشگاهی دارین از طریق سوشال مدیا می توانید ورودی های زیادی را بفذستین سمت سایت خودتان و فروش محصولات خودتان را بیشتر کنید.

لینک سازی به صورت pbn

یکی دیگر از انواع لینک سازی خارجی، PBN است. PBN یک نوع شبکه لینک سازی است که اگر انجام شود تاثیر بسیار زیادی روی رتبه های سایت می گذارد و اعتبار خوبی به صفحات سایت ما می دهد.

اما اغلب سئو کاران این نوع لینک سازی را انجام نمی دهند اول اینکه این کار سئو کلاه سیاه است و اصلا مورد پسند گوگل نیست و اگر گوگل متوجه این موضوع شود قطعا افت رتبه زیادی به وب سایت شما می دهد. پس کلا از این نوع لینک سازی خودداری کنید.

انتخاب سایت هایی که در آن لینک سازی انجام می دهیم بسیار حائز اهمیت است. ۱- این سایت ها نباید اسپم اسکور بالایی داشته باشند. ۲ – سعی کنید در سایت هایی لینک سازی کنید که دامین آتوریتی بالایی داشته باشند.  ۳- موضوع این سایت ها با سایت شما یکی باشد و …

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.