کاهش سریع رتبه الکسا تاثیری بر سئو سایت ندارد!

  1. سلام وبمستر
  2. تبلیغات
  3. کاهش سریع رتبه الکسا تاثیری بر سئو سایت ندارد!
بدون دیدگاه
390

رنکینگ الکسا یکی از بحث‌های داغ چند سال اخیر سئو است. رتبه بندی الکسا معیاری برای مقایسه عملکرد سایت‌ها با یکدیگر است. اما این آمارها دقیق نیستند و بسیاری از افراد به آن‌ها اعتماد ندارند. در این بین اما بعضی از افراد معتقدند رتبه پایین در الکسا نشان دهنده یک دست آورد بزرگ برای سایت محسوب می‌شود. به همین دلیل تبلیغات کاهش سریع رتبه الکسا در گوش و کنار اینترنت به چشم می‌خورند و افراد زیادی بدون در نظر گرفتن فاکتورهای مهم‌تری همچون سئو، تمام تمرکز خود را صرف به دست آوردن جایگاه بهتر در الکسا کرده‌اند. این افراد نمی‌دانند که در حال صرف کردن زمان و هزینه برای یک موضوع بی اهمیت هستند! در ادامه بیشتر با تأثیر کاهش سریع رتبه الکسا بر سئو آشنا می‌شویم.

alexa rank

الکسا چگونه سایت‌ها را رتبه بندی می‌کند؟

الکسا با شمارش تعداد بازدید و بازدیدکننده روزانه و میانگین آن‌ها در سه ماه گذشته، سایت‌های مختلف را رتبه بندی می‌کند. اطلاعات تعداد بازدیدها از افزونه مرورگر، تولبار و سایت‌هایی که اسکریپت الکسا در آن‌ها نصب شده است استخراج می‌شود. با این حال، در درست بودن این اطلاعات شک و شبه‌های زیادی وجود دارد. حتی خود الکسا نیز اعتراف کرده است اعداد مرتبط با رتبه‌های بالاتر از ۱۰۰ هزار، به دلیل محدود بودن اطلاعات، دقیق نیست.

به همین دلیل است که یک سایت تازه وارد ناگهان از رتبه‌های پایین و در بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار سایت برتر جهان از نظر الکسا جای می‌گیرد! زمانی که رتبه بندی الکسا را با رتبه بندی گوگل، که مبنای آن ده‌ها الگوریتم و صدها فاکتور پیچیده است، مقایسه می‌کنیم فاصله کهکشانی آن‌ها از هم بیشتر مشخص می‌شود. اما چرا بسیاری از افراد به این رتبه بندی نامعتبر اهمیت می‌دهند؟

آیا کاهش سریع رتبه الکسا مهم است؟ یک سوتفاهم بزرگ!

رتبه الکسا، ترافیک وب را اندازه گیری می‌کند که خود معیار بسیار مهمی است. براساس ادعای الکسا، هرچقدر تعداد بازدیدها بیشتر باشد رتبه الکسا پایین‌تر خواهد بود. به این ترتیب رتبه الکسا معیاری برای مقایسه ترافیک دو سایت مختلف به حساب می‌آید. همین موضوع باعث شد تا رقابت شدیدی بین صاحبان سایت‌ها برای کاهش سریع رتبه الکسا ایجاد شود.

اما آن‌ها دچار یک اشتباه مهم شده‌اند. تصور این افراد این است که اگر رتبه الکسا پایین‌تر باشد بازدید سایت نیز بیشتر خواهد شد. در حالی که بازدید سایت به رتبه الکسا وابسته نیست و این سئو و الگوریتم‌های گوگل هستند که تأثیر اصلی را روی میزان بازدیدهای سایت می‌گذارند! اگر شما هم دچار این اشتباه شده‌اید به نظر می‌رسد که هنوز نمی‌دانید سئو چیست و مفهوم آن را به خوبی درک نکرده‌اید. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم همین حالا مقاله سئو چیست را مطالعه کنید.

فاکتورهای رتبه بندی الکسا کدام اند؟ عوامل تأثیر گذار بر رتبه الکسا

رتبه الکسا در واقع حاصل اندازه گیری تعداد ترافیک و بازدید کاربران در طی ۳ ماه گذشته است. علاوه بر این دو فاکتور که ستون فقرات رتبه بندی الکسا محسوب می‌شوند، زمان سپری شده در سایت، ضریب بازگشت، نرخ کلیک، تعداد لینک‌های خارجی به سایت، سرعت بارگزاری سایت و چند فاکتور ریز و درشت دیگر نیز در رتبه بندی الکسا نقش دارند. البته هنوز میزان تأثیر این فاکتورها و دقت آن‌ها مشخص نیست. اما با توجه به این فاکتورها و رعایت نکات ساده‌ای در مورد آن‌ها می‌توانیم شاهد کاهش سریع رتبه الکسا باشید.

از آنجایی که این عوامل تا حدودی شبیه به فاکتورهای مهم رتبه بندی گوگل و سئو هستند، شاید این تصور در ذهن ما به وجود آید که رتبه بندی الکسا می‌تواند بر سئو سایت نیز تأثیر بگذارد. زیرا با بهبود فاکتورهای الکسا در واقع در حال بهبود فاکتورهای سئو هستیم. اما این تصور اشتباه است. زیرا این فاکتورها تنها بخشی از صدها فاکتور مهم سئو هستند که باید به آن‌ها نیز توجه شود. علاوه بر این، رتبه الکسا معیاری برای تشخیص موفقیت در سئو نیست و به جای آن باید به الگوریتم‌های گوگل و نتایج صفحه جستجو توجه کنیم.

چرا کاهش سریع رتبه الکسا بر جایگاه سایت در نتایج جستجو تاثیری نمی‌گذارد؟

جایگاه سایت‌ها در نتایج گوگل براساس بررسی فاکتورهای سئو و الگوریتم‌های گوگل تعیین می‌شود. رتبه الکسا یک فاکتور رتبه بندی گوگل نیست و توسط هیچ الگوریتمی بررسی نمی‌شود. در نتیجه هیچ تاثیری بر جایگاه سایت ما در نتایج گوگل ندارد. برای مثال، بسیاری از سایت‌هایی که با ترفندهای مختلف تجربه کاهش سریع رتبه الکسا را داشته‌اند هیچ تغییر در ترافیک خود واقعی خود از گوگل احساس نکرده‌اند.. با این حساب، سرمایه گذاری و تلاش برای کاهش سریع رتبه الکسا فایده‌ای از نظر سئو و بهبود جایگاه گوگل نخواهد داشت.

اگر دغدغه بهبود جایگاه سایت خود در نتایج گوگل و افزایش بازدید را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به سایت وبسیما و سر زدن به بخش باغ وحش گوگل، مجموعه مقالات الگوریتم های گوگل را مطالعه کنید. در این مجموعه مقالات با نحوه کار الگوریتم‌های گوگل و تأثیر آن‌ها بر رتبه بندی سایت‌ها آشنا می‌شویم.

ابزار الکسا کابردی تر از رتبه الکسا!

اگرچه رتبه الکسا تاثیری بر جایگاه سایت ما نمی‌گذارد؛ اما می‌توان از آمار الکسا و ابزارهای با ارزش آن در مسیر سئو سایت استفاده کرد. در واقع، ابزار الکسا یکی از ابزارهای پرکاربرد در دنیای سئو است که در دوره‌های آموزشی آکادمی وبسیما از آن به شکل‌های مختلف استفاده می‌کنیم. اگر می‌خواهید فاکتورهای واقعی و مهم گوگل را بشناسید، نحوه استفاده از ابزارهایی مانند الکسا را بیاموزید و در مسیر حرفه‌ای شدن در سئو گام بردارید، شرکت در دوره آموزش سئو آکادمی وبسیما همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

با آموزش‌های آکادمی وبسیما افزایش سریع رتبه در گوگل را تجربه کنید

کاهش سریع رتبه الکسا و افزایش آمارهای بازدید در سایت الکسا تاثیری بر سئو ندارد. اگر می‌خواهید سئو سایت خود را تقویت کنید و باید به فکر افزایش سریع رتبه و جایگاه سایت خود در نتایج گوگل باشید. آکادمی وبسیما در این مسیر در کنار شما است. با شرکت در کارگاه‌های آموزش سئو وبسیما می‌توانید انواع تکنیک‌های رشد سئو سایت و بهبود جایگاه گوگل را بیاموزید. برای شروع کافی است تا آکادمی وبسیما را در گوگل جستجو کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.