Canonical : تعیین لینک اصلی و ارجح بین لینک های تکراری

اگر صفحه یا مطلبی از سایت توسط چند لینک مختلف قابل‌دسترس باشد. نتایج جستجو سایت شما می‌تواند ضعیف و تکراری به‌حساب آید. به‌عنوان‌مثال ۲ آدرس زیر را ملاحظه کنید:

http://example.com/PageA

http://www.example.com/PageA

دو لینک فوق، بااینکه فقط در داشتن یا نداشتن www با یکدیگر متفاوت هستند اما از دید گوگل ۲ لینک متفاوت از یکدیگر می‌باشند. حتی ممکن است هر دو لینک را در نتایج جستجو داشته باشید اما رتبه‌ای که برای هر یک از لینک‌ها کسب کرده‌اید می‌تواند خیلی پائین تر از حالتی باشد که فقط یک لینک منحصربه‌فرد برای آن صفحه باشد و صفحه موردنظر فقط با یک لینک قابل‌دسترس باشد.

لینک اصلی و ارجح برای مطلبی که توسط چند لینک قابل دسترس است

در این حالت‌ها شما باید برای گوگل مشخص کنید که این نوع صفحات همگی یکسان هستند و اصطلاحاً یکی از این لینک‌ها “canonical” یا اصطلاحاً “اصلی” یا “ارجح‌تر” است و از آن لینک صرفاً در نتایج جستجو استفاده کند. برای اینکه به گوگل در خصوص صفحات تکراری با آدرس‌های مشابه توضیح دهید در ادامه توضیحات کافی ارائه‌شده است و شما می‌تواند از طریق نقشه سایت، تگ‌های html و یا تنظیمات موجود در سرچ کنسول گوگل این موضوع را برای گوگل مشخص کنید. درسایر مقالات معمولاً از عبارت “لینک ارجح‌تر یا لینک استاندارد” به‌عنوان معادل کلمه “canonical” استفاده شده است.

مطالب مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Canonical : لینک اصلی بین چند لینک تکراری
دسته بندی: آموزش سئو
۰
فهرست
Call Now Button