خرید دامنه، شرکت ثبت دامنه
بدون دیدگاه
1,128

دامنه سایت خود را از کجا بخریم ؟

ایرنیک، مرکز ثبت دامنه های irدامنه ir

پسوند های دو حرفی مانند ir. پسوند های کشوری هستند و یک نهاد دولتی در هر کشور این دامنه ها را به صورت انحصاری ثبت می کنند. در کشور ایران “پژوهشگاه دانش های بنیادی” یا “ایرنیک” با ادرس www.nic.ir مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه‌اول کشوری نقطه-آی‌آر (‎.ir) و نقطه-ایران (.ایران) می باشد.

تمامی اشخاصی حقیقی و حقوقی که در ایران دامنه ir ثبت می کنند زیر نظر و با تائید این مرکز این کار را انجام می دهند.
درصورتی که می خواهید خودتان مستقیما دامنه های ir. را ثبت نمائید
می توانید از طریق وب سایت ایرنیک به نشانی www.nic.ir اقدام به ایجاد شناسه کاربری (nic handle) کنید و سپس  دامنه مورد نظر خود را ثبت نمائید.
وقتی در این سایت یک شناسه کاربری یا اصطلاحا “هندل” ایجاد کنید، می توانید توسط سایر شرکت های که خدمات ثبت دامین انجام می دهند نیز اقدام به ثبت دامنه نمائید و از ایشان بخواهید که دامنه هایتان را در شناسه اختصاصی شما ثبت کنند و در این حالت است که مالکیت و مدیریت کامل دامنه نزد خود شما خواهد بود.

رجیسترارر رسلو جهت ثبت دامنه های بین المللیدامنه های بین المللی مانند com و ..

برای دامنه‌هایی که ثبت آنها بوسیله شرکتهای تجاری به فروش می‌رسند، انتخابهای متعددی برای ثبت دامنه وجود دارد. در این موارد باید به کیفیت خدمات شرکت ثبت‌کننده و تعهد آن شرکت یا شرکتهای واسط بر رعایت حق مالکیت دامنه  توجه‌نمود و مسائل حقوقی جانبی فرایند ثبت‌دامنه را نیز درنظر‌گرفت.
در حال حاضر یکی بهترین ثبت کننده های دامنه های بین المللی در ایران resello  می باشد، که بسیاری از شرکت های ایرانی دامنه های مشتریان خود را از طریق این رجیسترار ثبت می کنند،

انتخاب بهترین شرکت برای ثبت دامنه ؟

ثبت دامنه اولین گام برای داشتن وب سایت و حضور در اینترنت است.
برای ثبت دامنه دو نکته بسیار مهم وجود دارد، یکی انتخاب نام مناسب برای وب سایت است و دیگری انتخاب شرکتی است که می خواهد دامنه را برای شما ثبت کندانتخاب شرکت ثبت کننده دامنه حساسیت‌های خاص خود را نیز داراست، چه از نظر امنیتی و چه از نظر اعتبار ثبت کننده دامنه. عدم درنظر گرفتن صلاحیت و اعتبار ثبت کننده دامنه سایت می تواند هزینه های بسیار زیادی را به شما تحمیل کند.لطفا به این نکات توجه کنید :
۱- شخص ثبت کننده دامنه، دامنه را با مالیکت شما خریداری میکند یا با مالکیت خود ؟
۲- آیا شرکت ثبت کننده دامنه ، مجوز های لازم از مراجع ذیصلاح را دارا می باشد ؟
۳- آیا ثبت کننده دامنه از اطلاعات دقیق ارتباطی شما مانند ایمیل، تلفن، کدپستی ، ادرس و … شما برای ثبت دامنه استفاده میکند ؟
۴- دامنه سایت خود را جهت ثبت به یک شخص حقیقی نسپارید

بعد از اینکه شما با دامنه و موضوعات مربوطه آشنا شدید، مثل اینکه چه دامنه ای بخریم؟ آیا کلمه کلیدی در دامنه باشد یا خیر؟ com باشد یا ir و ….
قطعا این سوال مطرح می شود که حال دامنه سایت خود را ازکجا بخریم یا بهترین شرکت های ثبت کننده دامنه کدمند؟!

در این بخش به این موضوع می پردازیم و بهترین شرکت های ثبت کننده دامنه را به شما معرفی خواهیم کرد، تا با خیال راحت و با قیمت مناسب دامنه سایت خود را خریداری کنید.

ما برای معرفی بهترین شرکت های هاستینگ فاکتورهایی را در نظر گرفتیم که معیار سنجش باشند؛ و برای معرفی بهترین شرکت ها برای خرید دامنه نیز باید معیار های را در نظر بگیریم، البته برای ثبت دامنه های ir و com می تواند متفاوت باشند

معیار های انتخاب بهترین شرکت برای ثبت دامنه هایی با TLD بین المللی:

  1. مالکیت مستقیم دامنه در رجیسترار
  2. دسترسی به کد انتقال دامنه
  3. ثبت دامنه با ایمیل اختصاصی شما
  4. قیمت ثبت دامنه
  5. قیمت تمدید دامنه
  6. نحوه اطلاع رسانی زمان تمدید

معیار های انتخاب بهترین شرکت برای ثبت دامنه ir:

بر خلاف معیاری مختلفی که برای انتخاب یک شرکت برای ثبت دامنه های بین المللی وجود دارد، برای ثبت دامنه ir فقط دو معیار می تواند مطرح باشد که مهمترین آن، قیمت ثبت دامنه ir است و با یک درجه اهیمت بسیار پایین تر اطلاع رسانی برای تمدید دامنه است، چرا که برای ثبت دامنه ir ما مستقیم داخل ایرنیک اکانت می سازیم و شرکت ثبت کننده فقط پرداخت مالی دامنه را برای ما انجام  می دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.