وب‌سایت‌هایی که نباید از آن‌ها بک لینک بگیرید

لینک سازی و گرفتن لینک از هر سایتی مفید نیست و برخی از لینک های خارجی می‌تواند به رتبه و جایگاه سایت شما در نتایج جستجو لطمه وارد کند بنابراین مهم است که بدانید سمت چه سایت‌های نباید بروید و وقت و انرژی خود را بر روی گرفتن لینک از چه سایت‌هایی از بین نبرید.

در خصوص سایت‌هایی که شما نباید از آن‌ها لینک خارجی بگیرد دو موضوع وجود دارد:

  1. سایت‌هایی که در حال حاضر به شما لینک داده‌اند.
  2. سایت‌هایی که شما می‌خواهید از آن‌ها لینک دریافت کنید.

بایستی هم سایت‌هایی که به سایتتان لینک داده‌اند را زیر نظر بگیرید و بررسی کنید، چراکه ممکن است سایت‌های اسپم و بی‌کیفیتی در آن میان باشند که به شما لینک داده‌اند و این می‌تواند به رتبه و جایگاه سایت لطمه زده یا حتی باعث جریمه شدن سایت شود و همچنین باید سایت‌هایی که لیست کرده‌اید و در برنامه خود قرار داده‌اید که از آن‌ها برای سایت خود بک لینک بگیرید را بر اساس فاکتورهایی که در ادامه گفته می‌شود بررسی کنید و وقت و پول خود را برای گرفتن لینک بر روی این سایت‌ها هدر ندهید چراکه هیچ کمکی به ارتقاء رتبه شما در نتایج جستجو نخواهند کرد. یا اگر هم تأثیری داشته باشد بسیار کم‌ارزش خواهد بود.

ممکن است سایتی که برای گرفتن لینک در آن اقدام می‌کنید شامل یکی از فاکتورهایی که در ادامه ذکرشده اند باشد و در کوتاه‌مدت نیز به ارتقاء رتبه سایت کمک کند اما از یک‌زمانی همان لینک می‌تواند برخلاف اعتبار و رتبه‌بندی سایت شما عمل کند، بنابراین کار عاقلانه‌ای که پیشنهاد می‌شود این است که در فاز اول از سایت‌هایی که موارد زیر در آن ها وجود دار جهت گرفتن لینک خارجی خودداری کنید و آن‌ها را از لیست اولیع خود خط بزنید.

همچنین در حال حاضر ابزار یا سایت تحلیلی وجود ندارد که اعلام کند کدام سایت برای گرفتن لینک خوب است یا کدام‌یک بد است یا کدام سایت فاکتورهای ذکرشده را دارد یا خیر و بهتر است خودتان به‌صورت دستی این سایت‌ها را بررسی کنید و ببینید که آیا ارزش تلاش برای گرفتن لینک را دارند یا خیر. و این به تجربه کاری شما برمی‌گردد و باید بتوانید خیلی سریع سایت‌های واقعی خوب و باکیفیت را از سایت‌های اسپم تشخیص دهید و همچنین مراقب سایت‌های اسپمی که ظاهر خوب و توجیه‌کننده‌ای دارند هم باشید.

از هر سایتی که موارد زیر در آن صادق است، برای گرفتن لینک خارجی دوری کنید و اگر سایتی شامل شرایط زیر می‌شود و به شما لینک داده، با مدیریت آن سایت تماس بگیرید و بخواهید که لینک شما را حذف کنند که معمولاً در خصوص سایت‌های که فقط اسپم هستند کار سخت و بدون جوابی است و باید مستقیماً از کنسول جستجو توسط ابزار Google’s Disavow Tool که برای بی‌ارزش کردن بک لینک‌های اسپم می باشد استفاده کنید.

  1. وب‌سایت‌های که در گوگل فهرست نشده‌اند

اگر سایتی داری مطالب زیادی است اما در گوگل هیچ فهرستی و لینکی از آن سایت و صفحاتش نیست، این احتمال وجود دارد که آن سایت توسط گوگل به خاطر خرید یا فروش لینک، ریدایرکت های پنهان یا انجام هر اقدامی که خلاف قوانین گوگل بوده است، جریمه شده است.

  1. وب‌سایت‌های با اعتبار پایین

اعتبار دامنه یا صفحات وب‌سایت موردنظر را بر اساس فاکتور Domain Authority بررسی کنید، اگر مقدار این فاکتور که توسط سایت Moz.com اعلام می‌شود کمتر از ۱۰ بود، آن سایت دارای اعتبار و جایگاه نسبتاً پایینی در نتایج جستجو است و بهتر است که از آن سایت صرف‌نظر کنید، یا حداقل در شروع کار سایت‌های با authority بالاتر را انتخاب کنید.

  1. وب‌سایت‌های که فقط برای فروش بک لینک ساخته شده‌اند.

افرادی که اقدام به فروش لینک‌های خارجی می‌کنند معمولاً سایت‌های متعددی دارند که از آن‌ها برای انتشار لینک‌های سایت‌های مشتریان خود استفاده می‌کنند، این سایت‌ها معمولاً هیچ موضوع دقیق و مشخصی ندارند و هر مطلبی از هر زمینه‌ای ممکن است در آن‌ها منتشر شده باشد، ارزش محتواهای منتشر شده بسیار پایین است، و هیچ شخص نویسنده با هویت حقیقی پشت این سایت‌ها قرار نداشته و معمولاً توسط ربات‌ها و اسکریپت‌ها مطالب جمع‌آوری و در آن‌ها منتشر می‌شود و می‌بینید که در بخش فوتر یا ستون‌های کناری این سایت‌ها لینک‌های بسیاری زیادی در موضوعات مختلف لینک شده است و همه متون لینک داده شده معمولاً به‌صورت یک یا چند کلمه بوده و همگی کلمات کلیدی متعددی در مشاغل و موضوعات متفاوت می‌باشند.

  1. وب‌سایت‌های که از متن‌های لینک شونده بهینه‌شده استفاده کرده‌اند.

مسلماً اگر سایتی به‌صورت عادی و طبیعی بخواهد به سایتی اشاره کند یا آن را معرفی کند، مستقیماً از کلمات کلیدی مرتبط به آن سایت استفاده نمی‌کند.

زمانی که در سایتی کلمات کلیدی به‌صورت لینک شده استفاده شده‌اند، آن‌هم در کنار سایر کلمات و متونی که اصلاً به آن لینک هیچ ارتباطی ندارند، یا همگی لینک‌هایی هستند که به فروش رفته‌اند یا خود شخص اقدام به ساخت این لینک‌ها برای سایت خودش کرده است مسلماً هیچ‌یک از این لینک‌ها طبیعی نبوده و تشخیص این‌گونه سایت‌ها به مرور زمان برای گوگل کار سخت و پیچیده‌ای نیست بنابراین از تلاش برای داشتن لینک در این سایت‌ها نیز خودداری کنید. کلمات و یا عبارات لینک شده طبیعی، معمولاً قسمتی از یک جمله هستند یا اسامی عادی و نه دقیقاً کلمات کلیدی آن‌هم به تعداد زیاد و در موضوعات و مشاغل مختلف.

  1. وب‌سایت‌هایی با بخش نظرات اسپم

در برخی از سایت‌ها بخش نظر دهی مطالب را اگر مشاهده کنید می‌بینید که نظرات بسیار زیادی در زیر هر مطلب داده شده که هر نظر حتی در حد چند کلمه است مثلاً:”خیلی خوب بود”، “ممنون” و … و در همه این نظرات فقط کلمات کلیدی مخصوص هر شغلی را مشاهده می‌کنید که معمولاً در فیلد سایت یا نام شخص نظر دهنده درج شده است و همگی به سایت یا صفحه مربوطه هدایت می‌شوند. این سایت‌ها نیز نهایتاً توسط گوگل قابل تشخیص است بنابراین سعی کنید وقت و انرژی خود را برای داشتن لینک در چنین سایت‌هایی هدر ندهید.

  1. وب‌سایت‌های با تعداد محتوای کم، ضعیف، بی‌ارزش و کپی شده

سایت‌های وجود دارند که محتواهای خود را از سایت‌های دیگر کپی می‌کنند، یا به‌صورت خودکار توسط ربات و اسکریپت‌های برنامه‌نویسی شده این کار را انجام می‌دهند، حتی اگر بخش‌های از محتواهای این سایت‌ها را مطالعه کنید می‌بینید که بسیار ضعیف و بی‌ربط به یکدیگر و حتی نامفهوم است. کافی است قسمتی از متن‌های این سایت‌ها را انتخاب کنید و همان متن را در گوگل جستجو کنید اگر سایت موردنظر در نتایج جستجو نبود یا در رتبه‌های بسیار پایین‌تری قرار داشت، احتمال اینکه آن سایت محتوای خود را صرفاً از سایر سایت‌ها و فقط به‌صورت کپی منتشر کرده باشد بسیار زیاد است.

  1. سایت‌ها با زبان‌های متفاوت با سایت شما

برای کسب لینک‌های خارجی سعی کنید در سایت‌های که به زبان خود سایت شما است اقدام کنید، گرفتن لینک آن‌هم با متن‌های لینک شده به زبان مثلاً فارسی در یک سایت انگلیسی از دید گوگل یک مورد کامل قابل‌شناسایی است و برداشتی که گوگل از این نمونه لینک‌ها دارد این است که خود صاحب وب‌سایت اقدام به ساخت این لینک نموده است و مسلماً در چنین سایت‌هایی اگر خود مدیر سایت بخواهد به سایتی لینک دهد به این شکل با زبان سایت مقصد و با کلمه کلیدی دقیق آن سایت، لینک نخواهد داد، چنین لینک‌هایی ارزش بالایی در رتبه‌بندی سایت نخواهند داشت.

در گزارش‌های ارائه‌شده در کنسول جستجو گوگل (گوگل وبمستر) می‌توانید گزارش بسیار کاملی را در خصوص تمامی لینک‌های خارجی سایت خود که ربات‌های گوگل آن‌ها را در سطح وب پیدا کرده‌اند، مشاهده کنید.

مطالب مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سایت هایی که نباید از آن ها بک لینک بگیرید ؟
دسته بندی: آموزش سئو
۰
فهرست
Call Now Button