آشنایی بااصطلاحات SEO, PPC, SEM

آشنایی با اصطلاح SEM به معنای بازاریابی از طریق موتورهای جستجو که شامل ppc و seo بوده و این بازاریابی یا به صورت رایگان و اورگانیک انجام می شود که SEO است یا به صورت پولی و پرداخت به ازای هر کلیک که PPC می باشد.

SEM

sem مخفف عبارت Search Engine Marketing می باشد که به معنای بازاریابی از طریق موتورهای جستجو است.
با وجود موتورهای جستجو متعددی که در اینترنت وجود دارد که قدرتمندترین و پرترافیک ترین آن ها گوگل است روزانه افراد بسیار زیادی برای پیداکردن اطلاعات مورد نیاز خود به این سایت ها مراجعه می کنند و این حضور بسیار بالای کاربران در این موتورهای جستجو این پتانسیل را فراهم می کند که مدیران وب سایت ها  و صاحبین مشاغل مختلف از این بستر بخواهند بازاریابی و جذب مشتری داشته باشند.
حال این بازاریابی می تواند به صورت رایگان اتفاق بیافتد یعنی سایت شما به صورت طبیعی در نتایج اول این موتورهای جستجو قرار بگیرد و خوب متناسب با جستجوهای افراد ترافیکی را داشته باشید یا به صورت پرداخت هزینه اتفاق بیفتد، یعنی شما بابت قرار گرفتن تبلیغ (آدرس سایتتان) در صدر نتایج جستجو هزینه ای را به این سایت ها پرداخت کنید و از این ترافیک هدفمند کاربران بهرمند شوید.

SEO, PPC, SEM
SEO

اس ای او که به صورت متداول در فارسی “سئو” تلفظ می شود مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با هدف کسب رتبه های برتر موتورهای جستجو می باشد، که این سئو میشود بازاریابی از طریق موتورهای جستجو به صورت رایگان و اورگانیک.
در بخشی از سایت سلام وبمستر تحت عنوان “آموزش سئو” به صورت بسیار مفصل به این مبحث پرداخته شده است که جهت اطلاعات بیشتر می توانید به این بخش مراجعه کنید.

PPC

یا تبلیغات کلیکی که مخفف عبارت pay per click می باشد، یعنی شما بابت نمایش تبلیغ تان و بابت هر کلیکی که روی لینک سایت یا بنر شما انجام می شود هزینه ای را به نمایش دهنده پرداخت می کنید و البته این نوع تبلیغات کلیکی فقط مختص موتورهای جستجو و گوگل نمی باشد. بلکه هر سایتی که بنر یا لینک وب سایتی را نمایش دهد و صرفا بابت کلیک های که بازدیدکنندگان روی ان انجام دهند هزینه ای را دریافت کند در حال انجام تبلیغات کلیکی یا ppc می باشد.
در بازارایابی از طریق موتورهای جستجو یعنی SEM همان طور که اشاره کردیم این بازاریابی یا به صورت رایگان و اورگانیک انجام می شود که سئو نامیده می شود یا به صورت پولی که ppc گفته می شود. تبلیغات کلیکی موتورجستجو گوگل که تحت عنوان گوگل ادز شناخته می شود دقیقا یک نوع ppc می باشد

مطالب مرتبط :

Rich cards: کارت‌های غنی، فرمت جدید نمایش نتایج جستجو در گوگل

Rich cards: کارت‌های غنی

کارت‌های غنی، فرمت جدید نمایش نتایج جستجو در گوگل در تصویر زیر از سمت چپ به راست می‌توانید روند تغییر نمایش نتایج جستجوها را مشاهده کنید، در ابتدا نتایج جستجو فقط بر اساس متن و لینک‌های سایت ارائه می‌گردید، پس…
ریدایرکت 301

Redirect 301: انتقال و تغییر مسیر دائمی سایت

ریدایرکت ۳۰۱ به معنی تغییر آدرس دائمی یک صفحه است و زمانی که کاربران یا ربات های گوگل به صفحه قدیمی مراجعه می کنند. سرور به صورت اتوماتیک آن ها را به آدرس جدید منتقل می کند.
keywords: کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی یا “keywords” به کلمات یا عباراتی گفته می شود که افراد مختلف در موتورهای جستجو وارد می کنند تا اطلاعاتی درباره آن موضوع پیدا کنند و در حقیقت این کلمات و عبارات کلیدی، اهداف ما در سئو سایت…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

seo- sem -ppc
دسته بندی: آموزش سئو
tagبرچسب:
۰
فهرست
Call Now Button