Search Appearance: نمایش ظاهری سایت در نتایج جستجو گوگل

آیا تاکنون به نحوه نمایش ظاهری سایت‌ ها در لیست نتایج گوگل دقت کرده‌اید؟

آیا دقت کرده‌اید که برخی نتایج متفاوت‌ تر نمایش داده می‌ شوند و یا برخی المان‌ ها و توضیحات جانبی بخصوصی در کنار برخی از نتایج نمایش داده می‌شود؟

آیا محتویات سایت خود را توسط روش‌ های استاندارد برای ربات‌های گوگل نیز برچسب‌ گذاری کرده‌اید تا درک بهتری از مطالب سایت داشته باشند و دقیق‌ تر بتوانند آن‌ ها را تجزیه‌ و تحلیل کنند؟

آیا در خصوص فنّاوری‌ های جدیدی (مانند AMP) که گوگل جهت نمایش سایت‌ ها در نتایج جستجو استفاده می‌ کند اطلاع دارید؟ و….

اولین بخش از گزارش‌ ها ارائه‌ شده در کنسول جستجو (گوگل وبمستر) تحت عنوان “Search Appearance” است و گوگل توسط ابزارها و گزارش‌ ها ارائه‌شده در این بخش شمارا در رسیدن به پاسخ سؤالات فوق و بسیاری موارد دیگر یاری و راهنمایی می‌ کند.

در بخش روند کاری گوگل اشاره کردیم که آخرین مرحله کاری گوگل ارائه نتایج به کاربران می باشد و با توجه به این موضوع گوگل در ابزار گوگل وبمستر خود قسمت هایی را تحت عنوان Search Appearance و Search Traffic تنظیم و ارائه کرده است. در گزارش ها و ابزارهایی که گوگل در بخش Search Appearance ارائه می کند این هدف را دارد که وضعیت نمایش سایت شما در گوگل را برای شما آنالیز و ارائه کند و شما بتواند ببینید که سایتتان چگونه در نتایج جستجو نمایش داده می شود و المان های نمایش داده شده برای لینک های سایتتان در نتایج جستجو از چه بخش هایی از صفحات استخراج می شود و چگونه می توانید آن ها را تغییر دهید، همچنین تکنولوژی هایی که شما در سایت خود استفاده می کنید برای نمایش بهتر و سریعتر سایتتان برای کاربران و ربات ها چگونه عمل می کنند و آیا از دید ربات های گوگل دارای خطا هستند یا خیر،همچنین کدهای مهم Html سایتتان مثل تگ های عنوان یا تگ های توضیحات را به چه نحوی استفاده کرده اید و برای بهینه سازی آن ها چه اقداماتی را باید انجام دهید.

گزارش ها، ابزارها و بخش هایی که در قسمت Search Appearance  گوگل وبمستر وجود دارد و  به بررسی آن‌ ها خواهیم پرداخت عبارت‌اند از:

  • Search Appearance
  • structured data
  • Rich Cards
  • Data Highlighter
  • HTML Improvements
  • Accelerated Mobile Pages
,

مطالب مرتبط :

Search Traffic : گزارش ترافیک و بازدید سایت از جستجو در وب

Search Traffic : گزارش ترافیک و بازدید سایت از جستجو در وب

آیا می‌ دانید با جستجو چه کلمات و عبارت‌هایی، سایت شما در لیست نتایج جستجو نمایش داده می‌شود؟ آیا می‌ دانید اشخاص بیشتر با کلیک بر روی چه عبارت‌هایی در گوگل وارد سایت شما شده‌اند؟ آیا می‌ خواهید یک گزارش…
AMP : افزایش شتابنده سرعت بارگذاری صفحات وب در تلفن‌ های همراه

AMP : افزایش شتابنده سرعت بارگذاری صفحات وب در تلفن‌ های همراه

امروزه با توجه به گسترش استفاده از تلفن‌های همراه برای خواندن صفحات وب، توقع کاربران اینترنت نیز به این سمت رفته که صفحات سایت‌ها بایستی با سرعت بسیار بالا و با نمایشی زیبا در گوشی‌های همراه بارگذاری شوند؛ اما با…
گزارشات بخش HTML Improvements در گوگل وبمستر

گزارشات بخش HTML Improvements در گوگل وبمستر

در گزارش‌ های ارائه‌ شده در بخش HTML Improvements از گوگل وبمستر، گوگل لیست مشکلاتی را که هنگام بررسی و فهرست کردن اطلاعات سایت با آن‌ ها برخورد کرده  است ارائه می‌ کند. گزارش‌های ارائه‌شده در این بخش را به‌صورت…
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Call Now Button