گزارش های Search Analytics و معیارهای اندازه گیری

گزارشات ارائه شده در بخش Search Analytics به شما نشان خواهد داد که سایتتان هرچند وقت یک‌ بار و چه تعداد در نتایج جستجو گوگل نمایش داده می‌ شود. همچنین می‌ توانید اطلاعات و گزارش‌های ارائه‌شده در این بخش را بر اساس نوع داده‌ها یا دسته‌بندی‌های مختلفی چون کلمات جستجو شده، دستگاه‌های مورداستفاده کاربران، کشورهای کاربران و … فیلتر و دسته‌ بندی کنید.

گزارشات Search Analytics در گوگل وبمستربه کمک گزارش‌ های و داده‌ های ارائه‌ شده در این بخش می‌ توانید کارایی سایت خود را در نتایج جستجو ارتقاء بخشید، به‌عنوان‌ مثال:

  • توسط این گزارش‌ های می‌ توانید بررسی کنید که چگونه ترافیک و تعداد بازدید سایتتان که درنتیجه جستجو های انجام‌ شده در گوگل حاصل می‌شود، در طول زمان تغییر می‌ کند، می‌ توانید بررسی کنید که این بازدید ها از چه کشوری به سایت شما می‌ آیند، همچنین خواهید دید که با جستجو کدام کلمات و عبارت‌ها توسط کاربران، سایت شما بیشتر نمایش داده‌ شده است.
  • چنانچه برای کاربرانی که از گوشی‌ های هوشمند برای مشاهده صفحات وب استفاده می‌ کنند برنامه و هدف خاصی دارید، توسط گزارش‌ های این بخش می‌ توانید متوجه شوید کدام درخواست‌ های جستجو و بازدیدها بیشتر با گوشی‌ های تلفن همراه صورت گرفته است.
  • اطلاعات ارائه‌ شده در این بخش به شما نشان خواهد داد که کدام یک از صفحات سایت بیشترین و یا کمترین نرخ کلیک نسبت به نمایش صفحات (CTR) را در نتایج جستجو گوگل داشته است.

جزئیات مربوط به گزارش های بخش Search Analytics

در حالت پیش‌ فرض، گزارش های ارائه شده در صفحه Search Analytics تعداد کلیک‌ هایی را نمایش می دهد که افراد مختلف در طی چهار هفته گذشته بر روی لینک‌ هایی از سایت که در لیست نتایج جستجو گوگل نمایش داده‌ شده‌اند کلیک کرده‌اند. گزارش ها و ابزارهای ارائه شده شامل ۴ بخش است:

  1. معیارهای اندازه گیری

معیارهای اندازه گیری بخش سرچ آنالیتیک در گوگل وبمستردر بخش بالایی صفحه، معیارهای که گوگل بر اساس آن‌ ها اطلاعات و آمار مربوط به جستجو های کاربران را جمع‌ آوری و ارائه می‌ کند، نمایش داده‌ شده اند، شما می توانید با انتخاب هر یک از این معیارها مانند تعداد کلیک‌ ها، تعداد نمایش‌ ها و … نوع اطلاعاتی که می‌ خواهید ببینید را مشخص کنید.

  1. دسته بندی داده ها

دسته بندی داده ها گوگل وبمستر بخش search analyticsهر یک از معیارها ارائه‌ شده را می‌ توان در دسته‌ بندی‌ های متفاوتی مشاهده کنید به‌عنوان‌ مثال می‌ توان تعداد کلیک‌ ها را بر اساس نوع کلمات و عبارات جستجو شده توسط کاربران (Queries) دسته‌ بندی و مشاهده کرد، یا بررسی تعداد کلیک‌ ها بر اساس صفحاتی (Pages) که کاربران لینک آن صفحات را کلیک و مشاهده کرده‌اند.

  1. فیلتر کردن داده‌ ها بر اساس نوع دسته‌ بندی‌ ها

فیلتر کردن داده‌ های بخش سرچ انالیتیک بر اساس دسته‌ بندی‌ های موجوددر زیر هر یک از دسته‌ بندی‌های ارائه‌شده گزینه “فیلتر” وجود دارد که به کمک آن می‌ توانید گزارش‌ های موجود در آن دسته‌ بندی را بر اساس نیاز خود فیلتر کنید. به‌ عنوان‌ مثال می‌ توانید گزارش‌ ها را بر اساس جستجو فقط یک کلمه خاص فیلتر کنید یا جستجو های انجام‌ شده از یک کشور خاص را فیلتر کنید.

  1. مقایسه مقادیر مختلف موجود در هر دسته‌ بندی با یکدیگر

مقایسه داده ها در گزارشات search analytics google webmasterاز دیگر قابلیت‌ های موجود در این بخش از کنسول جستجو قابلیت مقایسه مقادیر مختلف موجود در هر یک از دسته‌بندی‌ ها با یکدیگر می‌باشد. با کلیک بر روی هر یک از دسته بندی‌ های موجود توسط گزینه “compare” می توانید گزارش ها مربوط به مقادیر مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید، به عنوان مثال مقایسه تعداد کلیک های که از کشور ایران روی لینک‌های سایت شما انجام‌شده است نسبت به کلیک های انجام شده از کشور چین  و البته در هر لحظه فقط اطلاعات مربوط به یک گروه و دسته‌ بندی را می توانید با یکدیگر مقایسه کنید.

مطالب مرتبط :

مقایسه ای بین جمع آوری داده ها برای صفحات مختلف و کل سایت

مقایسه ای بین جمع آوری داده ها برای صفحات مختلف و کل سایت در گزارش های گوگل وبمستر

درصورتی که داده های ارائه‌شده را بر اساس دسته بندی صفحات (Pages) گروه بندی، فیلترگذاری و یا مقایسه کنید،(دسته بندی داده ها در گزارشات سرج آنالیتیک از گوگل وبمستر) تمام معیارهای قابل اندازه گیری که در گزارش ها ارائه می…
فیلتر کردن داده‌ها درگزارشات Search Analytics از گوگل وبمستر

فیلتر کردن و مقایسه داده ها درگزارشات Search Analytics

فیلتر کردن داده ها در بخش Search Analytics از گوگل وبمستر توسط گزینه filter می توان داده های ارائه شده را بر اساس دسته بندی های مختلف فیلتر کنید. به عنوان مثال اگر بخواهیم کلمات و عبارت های جستجو شده…
دسته بندی داده ها در Search Analytics

دسته بندی داده ها در Search Analytics

هر یک از معیارهای اندازه‌ گیری در بخش سرچ آنالیتیک از گوگل وبمستر و نوع داده‌ های ارائه‌شده در سرچ آنالیتیک از گوگل وبمستر را می توان بر اساس حالت های مختلفی دسته بندی کرد، به عنوان مثال با انتخاب…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button