مدیریت لینک‌هایی با چندین پارامتر مختلف

هر لینکی می‌تواند پارامترهای متعددی داشته باشد و می‌توان برای نحوه بررسی هریک توسط ربات گوگل تنظیماتی را مشخص کرد. البته این را به خاطر داشته باشید زمانی که گوگل به چند پارامتر مختلف در لینک‌ها برخورد می‌کند پروسه بررسی معمولاً زمان‌بر خواهد بود.

مدیریت لینک‌هایی با چندین پارامتر مختلف

در تنظیماتی که برای بررسی سایت انجام می‌شود هر چه پارامترهای محدودکننده در لینک‌ها بیشتر باشد خیلی بهتر است نسب به زمانی که این تنظیمات محدودکننده کمتر باشد.

به‌عنوان‌مثال در جدول زیر برای سه پارامتر موجود در لینک‌های سایت توسط ابزار URL Parameters تنظیماتی جهت بررسی هریک توسط گوگل تنظیم شده است.

 

پارامترها تنظیمات اعمال شده برای بررسی هر پارامتر
shopping-category بررسی تمام لینک‌هایی که این پارامتر را در خود دارند.
sort-order بررسی فقط لینک‌هایی از سایت که مقدار این پارامتر asc باشد.
sort-by بررسی فقط لینک‌هایی از سایت که مقدار این پارامتر production-year باشد.

 

بر اساس تنظیمات بالا، گوگل نمونه لینک زیر را می‌تواند بررسی کند زیرا در این تنظیمات به گوگل اجازه داده‌شده است لینک‌هایی که فقط مقادیر production-year  و  asc را برای پارامترهای مشخص‌شده دارند را می‌تواند بررسی کند:

http://www.example.com?shopping-category=DVD-movies&sort-by=production-year&sort-order=asc

اما نمونه لینک زیر توسط گوگل بررسی نخواهد شد زیرا با وجود اینکه پارامتر shopping-category با مقدار shoes و پارامتر sort-order نیز با مقدار asc مقداردهی شده‌اند که هرکدام طبق تنظیمات اعمال شده مقادیر معتبری هستند اما چون پارامتر sort-by در این لینک با مقداری به‌جز production-year مقداردهی شده است، گوگل این لینک را بررسی نخواهد کرد:

http://www.example.com?shopping-category=shoes&sort-by=size&sort-order=asc

در مثال بالا به‌خوبی مشخص است که چرا اعمال تنظیمات روی پارامترها در بررسی سایت توسط گوگل اهمیت ویژه‌ای دارد و این کار باید با نهایت دقت انجام شود.

در لینک مثال دوم به خاطر پارامتر shopping-category صفحه‌ای به شخص نمایش داده می‌شود که شامل مجموعه‌ای از کفش‌ها است. ازآنجاکه کفش‌ها بر اساس سال تولید (مقدار production year برای پارامتر sort-by) مرتب نمی‌شوند، دستور محدودکننده sort-by=production-year که در تنظیمات قرار گرفته است از بررسی تمام صفحات مربوط به گروه کفش‌ها توسط ربات‌های گوگل جلوگیری می‌کند.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button