چه تعداد لینک خارجی نیاز داریم؟

یکی از سؤالات متداول افراد این است که برای سئو سایت یا برای آمدن به صدر نتایج جستجو برای یک عبارت کلیدی چه تعداد بک لینک باید داشته باشند؟ آیا صرفاً داشتن تعداد بک لینکی بیشتر از رقبای اصلی خود کمک می‌کند که به نتایج بالاتری دست یابند یا خیر؟

در جواب باید گفت که اولاً فاکتور لینک‌های خارجی بااینکه تأثیر بسیار بالایی در رتبه‌بندی سایت‌ها دارد اما به‌تنهایی مشخص‌کننده برتری یک سایت نسبت به سایت دیگر نیست و همچنین با توجه به موضوعات و کلمات مختلفی که برای کسب رتبه بالا در نتایج جستجو انتخاب می‌شوند، تعداد بک لینک موردنیاز بسیار متفاوت است.

هرچقدر موضوعی دارای رقابت کمتر، جستجو کمتر و مخاطب کمتری باشد مسلماً به تعداد بک لینک کمتری نیاز است اما همین کم یا زیاد بودن نیز بستگی به سایر رقبا و خیلی فاکتورهای دیگر دارد و برای هیچ موضوع شغلی نمی‌توان تعداد دقیقی را اعلام کرد.

برای لینک سازی خارجی چیزی که مهم‌تر از برنامه‌ریزی و تلاش برای کسب تعداد لینک‌ خارجی بالاتر است، این است که یک استراتژی درازمدت برای لینک سازی‌های خارجی  داشته باشیم، تعداد لینک‌های خارجی می‌تواند یک هدف اولیه باشد که با توجه به وضعیت کلمه انتخابی و رقبایی که داریم آن را مشخص و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی و تلاش کنیم، اما به هیچ عنوان یک تعداد بک لینک مشخص را به‌عنوان هدف نهایی سایت خود مشخص نکنید و باید یک برنامه همیشگی برای دریافت تعداد لینک بیشتر به‌صورت مستمر از سایت‌های مختلف داشته باشیم.

زمانی می‌رسد که شما بر اساس یک موضوع یا یک کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل یا حتی رتبه اول گوگل می‌رسید، آن زمان هم نباید لینک سازی را متوقف کنید چراکه این رقابت و حجم بالایی مشتریانی که از هر جایگاه بالاتر می‌تواند برای رقبا شما حاصل کند این موضوع را تبدیل به یک رقابت بی‌پایان می‌کند و هرگاه لینک سازی خود را متوقف کنید و هیچ برنامه‌ای برای توسعه آن نداشته باشید مسلماً رقبای هستند که برای گرفتن جایگاه فعلی شما چه در صفحه اول و چه در رتبه اول گوگل در حال برنامه‌ریزی و تلاش هستند.

از طرف دیگر هر لینک خارجی ارزش و جایگاه و فاکتورهای خودش را دارد و بنابراین بازهم ازلحاظ تعدادی نمی‌توان به این سؤال پاسخ داد چون هر یک از لینک‌های خارجی اعتبار و امتیاز به‌خصوص خودش را برای سایت شما به ارمغان خواهد آورد و چه‌بسا که ارزش هر لینک خارجی از یک سایت بخصوص به ‌مرور زمان و شرایط مختلف ارزش و جایگاه متفاوت‌تری را پیدا کند (ارزش بالاتر یا حتی پایین‌تر)

مطالب مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سایت هایی که نباید از آن ها بک لینک بگیرید ؟
دسته بندی: آموزش سئو
۰
فهرست
Call Now Button