گزارشات بخش HTML Improvements در گوگل وبمستر

در گزارش‌ های ارائه‌ شده در بخش HTML Improvements از گوگل وبمستر، گوگل لیست مشکلاتی را که هنگام بررسی و فهرست کردن اطلاعات سایت با آن‌ ها برخورد کرده  است ارائه می‌ کند.

گزارش‌های ارائه‌شده در این بخش را به‌صورت منظم بررسی کنید و بر اساس این گزارش‌های تغییرات لازم را در سایت خود بدهید. این مشکلات مانع از بررسی و فهرست کردن اطلاعات سایت شما توسط گوگل نمی‌شود اما رسیدگی و رفع این موارد و انجام بهینه‌سازی‌های مربوطه درعین‌حال که می‌ تواند به‌صورت قابل‌ توجه ای رتبه و جایگاه سایت شمارا در نتایج گوگل بهبود ببخشید برای کاربران و بازدید کنندگان سایت نیز تجربه بهتری را به همراه خواهد داشت.

به‌عنوان‌مثال: تگ عنوان و یا تگ توضیحات صفحه، مقادیری هستند که در صفحه نتایج جستجو گوگل نمایش داده می‌ شوند و انتخاب مقادیر مناسب و حرفه‌ای برای صفحات می‌تواند احتمال کلیک کردن کاربران را بر روی سایت شما بسیار بالا ببرد، چراکه وقتی کاربران سایت شمارا در نتایج جستجو می‌بینند، هم‌ زمان عنوان و توضیحات ارائه شده را مطالعه می‌ کنند و سپس لینک مورد نظر را انتخاب و روی آن کلیک می‌ کنند.

درصورتی‌که در بخش HTML Improvements هیچ گزارش و اطلاعاتی به شما نمایش داده نمی‌شود به این خاطر است که هنوز سایت شما توسط ربات‌های گوگل بررسی و فهرست بندی نشده است.

اطلاعات و گزارش‌ های ارائه‌ شده در بخش HTML Improvements شامل:

مشکلات مربوط به‌ عنوان صفحات

صفحاتی از سایت که هیچ عنوانی  (Title Tag) برای آن‌ ها درج نشده است یا عنوان‌ های تکراری، بسیار کوتاه و یا بسیار طولانی دارند.

مهم‌ترین گزارش‌های این قسمت عبارت‌اند از:

  • Missing title tags: صفحات بدون عنوان
  • Duplicate title tags: صفحاتی که عنوان‌های مشابه و تکراری دارند
  • Long title tags: صفحاتی با عنوان‌های نسبتاً طولانی
  • Short title tags: صفحاتی با عنوان‌های کوتاه
  • Non-informative title tags: صفحاتی با عنوان‌های بی‌ربط و غیرمفید

مشکلات مربوط به متا تگ توضیحات

مشکلات مربوط به متاتگ توضیحات (Meta description) در این بخش گزارش می شوند و صفحاتی از سایت که توضیحات تکراری، نامفهوم، بسیار کوتاه و یا طولانی دارند.

مهم‌ترین گزارش‌های این قسمت شامل:

  • Duplicate meta descriptions: صفحاتی با توضیحات تکراری
  • Long meta descriptions: صفحاتی با متا تگ توضیحات بسیار طولانی
  • Short meta descriptions: صفحاتی با متا تگ توضیحات بسیار کوتاه

محتواهایی که توسط ربات گوگل قابل فهرست بندی نیستند (Non-indexable content)

صفحاتی از سایت که محتویات آن صفحات غیرقابل‌بررسی و فهرست بندی توسط ربات‌های گوگل هستند مانند عکس‌ها یا فایل‌های ویدئویی

ازآنجایی‌ که گوگل سعی در بهبود کیفیت گزارش‌های ارائه‌شده دارد، گزارش‌های بخش HTML Improvements به‌ صورت مدام در حال تغییر و بروز رسانی است و شما باید این بخش را به‌ صورت منظم زیر نظر بگیرید و بهینه‌ سازی‌ های مربوطه را در سایت خود انجام دهید.

مطالب مرتبط :

نمایش ظاهری سایت در نتایج جستجو گوگل

Search Appearance: نمایش ظاهری سایت در نتایج جستجو گوگل

آیا تاکنون به نحوه نمایش ظاهری سایت‌ ها در لیست نتایج گوگل دقت کرده‌اید؟ آیا دقت کرده‌اید که برخی نتایج متفاوت‌ تر نمایش داده می‌ شوند و یا برخی المان‌ ها و توضیحات جانبی بخصوصی در کنار برخی از نتایج…
تجسم نحوه نمایش ظاهری سایت در لیست نتایج جستجو گوگل

تجسم نحوه نمایش ظاهری سایت در لیست نتایج جستجو گوگل

سایت‌هایی که در نتایج جستجو گوگل نمایش داده می‌شوند هریک جزئیات و اطلاعات متفاوتی را نسبت به سایر نتایج می‌توانند در برداشته باشند. اگر بر روی آیکون روبروی گزینه Search Appearance  در کنسول جستجو کلیک کنید، پیش‌ نمایش یک سایت…
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
Call Now Button