تعریف مقادیر پیش‌فرض برای داده‌های ناقص در Data Highlighter

اگر داده‌های موجود در صفحات یک page set ناقص باشند، به‌عنوان‌ مثال برای داده‌هایی از نوع وقایع و رخدادها تاریخ ذکرشده فاقد “سال” باشد (فقط روز و ماه آن درج‌ شده باشد) می‌ توانید یک مقدار پیش‌ فرض برای آن مشخص کنید. در این موارد ابزار Data Highlighter در گوگل وبمستر از مقادیر پیش‌ فرضی که تعریف می‌ کنید برای سایر صفحات سایت که حداقل قسمت هایی از داده‌ها را داشته باشند، نیز استفاده می‌ کند.

زمانی که در حال تعریف و برچسب‌گذاری داده‌های موجود در صفحات هستید، مقادیری که به‌صورت پیش‌ فرض تعریف می‌ کنید نیز در ستون سمت راست صفحه یعنی “My Data Items” نمایش داده می‌ شوند و این داده‌ هایی که به‌ صورت پیش‌ فرض تعریف و مقداردهی می‌ شوند نیز مانند سایر داده‌ های موجود و برچسب‌گذاری شده، همگی توسط ابزارها و محصولات مختلف گوگل مورداستفاده قرار می‌گیرند ازجمله استفاده برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل.

البته برای صفحاتی از سایت که داده‌ای موجود در آن‌ ها کامل است Data Highlighter به‌جای استفاده از مقادیر پیش‌ فرضی که شما تعریف کرده‌اید از همان داده‌های موجود در صفحه استفاده می‌ کند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که مقادیر پیش‌ فرضی که تعریف می‌ کنید برای کلیه صفحاتی که در یک page set در دیتا های لایتر قرار می‌ گیرند و داده‌های ناقصی دارند، مورداستفاده قرار می‌ گیرد. به‌ عنوان‌ مثال اگر شما برای یک رخداد، مقدار مربوط به “سال” را به‌صورت پیش‌ فرض مقداردهی کردید، مطمئن شوید که تمامی صفحاتی که در آن Page Set هستند، رخداد هایی که در آن‌ ها ارائه و منتشرشده است نیز مربوط به همان “سال” است. یا اینکه برای سایر صفحات مقدار مربوط به “سال” را به‌صورت جداگانه و مختص به همان صفحه تعریف و مقداردهی کنید.

شما می‌ توانید هنگامی‌ که در حال تعریف یک Page Set هستید یا حتی بعد از تعریف و ایجاد آن، نسبت به ویرایش، حذف و یا اضافه کردن مقادیر پیش‌فرض مجدداً اقدام کنید. البته کلیه تغییراتی که بعد از ایجاد یک Page Set اعمال می‌ کنید زمانی در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود که ربات گوگل مجدد به سایت شما مراجعه و سایت را بررسی کرده باشد.

نحوه حذف، ویرایش و اضافه کردن مقادیر پیش‌ فرض در دیتا هایلایتر

جهت تعریف و یا ویرایش مقادیر پیش‌ فرض، برای آیتم‌ هایی که هیچ داده مرتبطی برای آن‌ها وجود ندارد، بایستی ابتدا به صفحه برچسب‌گذاری (Tagger Page) مربوطه بروید (منظور از صفحه برچسب‌گذاری محیط ویرایشگری است که توسط Data Highlighter جهت برچسب‌گذاری داده‌های موجود در صفحات سایت ارائه می‌شود)

اگر در حال ساخت Page Set هستید، پس از انتخاب صفحه شروع و انجام مراحل اولیه (که در بخش‌ های قبل کامل توضیح داده شد)، به صفحه برچسب‌ گذاری هدایت خواهید شد و اگر Page Set را ایجاد و مراحل مربوطه را به پایان رسانده‌اید، کافی است در بخش گزارش‌ های Data Highlighter ابتدا Page Set مربوطه را انتخاب و با کلیک بر روی عنوان آن به صفحه برچسب‌ گذاری مربوطه بروید.

پس از باز کردن صفحه برچسب‌گذاری:

  1. بر روی آیکون تنظیمات کلیک کنید و از منوی بازشده گزینه “Add missing tags” را انتخاب کنید. پنجره‌ای مانند شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

تعریف مقادیر پیش‌فرض برای داده‌های ناقص در Data Highlighter

  1. نوع آیتم مورد نظر را از بخش “Select tag type” انتخاب کنید و سپس مقداری که به‌صورت پیش‌ فرض می‌ خواهید به آن آیتم اختصاص دهید را در باکس مربوطه بنویسید.
  2. جهت حذف هر یک از داده‌ های اضافه‌شده کافی است بر روی علامت X روبروی هر آیتم کلیک کنید و برای ویرایش هر یک از داده‌ هایی که اضافه کرده‌اید کافی است در باکس متنی روبری هر آیتم مقدار جدید را وارد کنید.

 

مطالب مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقادیر پیش‌ فرض داده‌ های ناقص Data Highlighter
دسته بندی: سایت ها و ابزارهای مفید
۰
فهرست
Call Now Button