لیست سایت های وب۲

لیست سایت های وب۲ که می توانید برای ساخت پروفایل اختصاصی و انتشار محتواهای خود اقدام کنید. هدف از انتشار محتوا در این سایت ها برندسازی و ساخت سابقه شهرت در کنار لینک سازی می باشد.

سایت های web2 را می توان نسل جدید وبلاگ ها نیز عنوان کرد، سایت های که تحت عنوان سایت های اشتراک محتوا نیز شناخته می شوند و تعامل بیشتری در این نوع سایت ها بین کاربران وجود دارد (نسبت به سایت های وبلاگی) و در این پلتفرم ها، کاربران می توانند محتوا بنویسند، عکس قرار دهند و یا ویدئو آپلود کنند و محتواها فقط از سمت مدیر و صاحب سایت  نیست.

قوانین سایت های وب ۲.۰

همگی این سایت ها قوانین خاص خود را دارند که باید قبل از ارسال محتوا به آنها توجه کنید. برخی از قوانین کلی این سایت ها را در ادامه در معرفی هر سایت آورده ایم، اما با این حال قوانین هر یک از این سایت ها را با دقت مطالعه کنید.

 • فقط محتوا با کیفیت عالی ارسال کنید.
 • به همراه سایت خود به سایت های معتبر دیگر که به موضوع مقاله شما مربوط می شوند و به خواننده نیز کمک می کند لینک نیز دهید.
 • فقط اصرار به لینک سازی های با متن پیوند های Exact Match نداشته باشید
 • به مرتبط ترین صفحات سایت خود پیوند دهید نه فقط به صفحاتی که می خواهید در گوگل رتبه بگیرید.
 • فعال باشید و به طور منظم بنویسید تا از مزایای طولانی مدت بهره مند شوید
 • اصلا نیازی نیست که فقط بر روی موضوعات و صفحات بیش از حد تبلیغاتی تمرکز کتید.

سایت های وب۲ ایرانی

 1. ویرگول (virgool.io)
 2. مداد (medad.io)
 3. امیگو (omigo.ir)
 4. پرسپت (percept.ir)
 5. یونویس (unevis.ir)
 6. آیدت (idat.ir)
 7. یک سؤال (yeksoal.com)
 8. پیکسلر (pixellair.ir)

سایت های وب۲ خارجی

 1. justpaste.it
 2. telegra.ph
 3. articlesmaker.com
 4. articleted.com

این سایت ها با اینکه خارحی هستند، اما شما می توانید صفحات فارسی نیز بسازید

استراتژی انتشار محتوا در سایت های وب۲

استراتژی انتشار محتوا در سایت های وب۲

در بالا برای شما معروف ترین این وب سایت ها (ایرانی و خارجی) را معرقی کرده ایم. اما مهمتر از آن این است که بدانیم هدف از ثبت نام و فعالیت در این سایت ها، فقط لینک سازی نیست و باید لینک های ما در صفحاتی قرار بگیرند که هم پتانسیل رتبه گرفتن و ترافیک داشتن را داشته باشند و هم ماندگار باشند (به دلیل عدم رعایت قوانین این سایت ها پاک نوشند.)

سایت ها وب۲ عموماً ترافیک زیادی دارند:

 • ترافیکی که از گوگل دارند.
 • ترافیکی که از کاربران ثابت خود دارند.

بنابراین اگر به طور مرتب محتوای باکیفیت در آن ها ایجاد کنید، می توانید در کنار بک لینک ها، حجم خوبی از ترافیک را نیز به سایت خود داشته باشید. اما متاسفانه اکثر ما در سایت های وب ۲.۰ فقط برای بک لینک ها ثبت نام می کنیم و محتوا منتشر می کنیم و متاسفانه در مورد کیفیت محتوا اصلا توجهی نمی کنیم. در حالی که برخی از مقالات سایت‌های وب ۲.۰ را می بینیم که در صفحه اول گوگل هستند و ترافیک زیادی را به همراه دارتد، به این دلیل که آن مقالات از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

داشتن چنین محتواهای با کیفیتی در این سایت ها نه تنها به برندسازی شما کمک بیشتری می کند بلکه،‌ قطعا لینکی هم که شما از این صفحات دریافت می کنید تاثیر بسیار بهتری در روند رتبه گرفتن سایت شما دارند بنابراین، در سایت های وب ۲ مقالات و محتواهایی ایجاد و منتشر می کنیم که این پتانسیل را داشته باشند که به یک دارایی طولانی مدت برای سایت شما تبدیل شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.