سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه اقداماتی هستند فریبنده و خلاف قوانین گوگل که در آن ها هدف، فقط و فقط کسب رتبه در صفحه اول گوگل باشد.

همان طور که در بخش تکنیک های سئو اشاره کردیم، اقداماتی که برای سئو سایت انجام می دهیم یا داخل سایت انجام می شود و یا خارج است، یکی از روش های پیاده سازی این اقدامات، استفاده از تکنیک های فریبنده و خلاف قوانین گوگل است که اصطلاحا به آن سئوی کلاه سیاه یا Black Hat SEO  گفته می شود که فقط و فقط هدف آن ها کسب رتبه بالاتر در موتور های جستجو می باشد.در این روش ها نه تنها قوانین و دستورالعمل های موتور های جستجو رعایت نمی شود، بلکه سعی می شود موتور های جستجو نیز فریب داده شوند.

تکنیک ها و روش های که در سئو کلاه سیاه استفاده می شود را روش های اسپم نیز می گویند.

گوگل در بخش آموزشی مخصوص وبمسترهای خود، در یک بخش تحت عنوان: Quality guidelines کامل به این موضوع پرداخته است و اکیدا توصیه می کند که به این دستورالعمل ها (که در ادامه لیست کامل آن ها ذکر شده است) نهایت دقت را داشته باشید و از آن ها دوری کنید، چرا که تخلف از هریک از این قوانین می تواند به طور کلی باعث خارج شدن سایت شما از فهرست گوگل شود و یا باعث تکنیک های سئو شود  و یا توسط الگوریتم های گوگل سایت شما جریمه شوید، و اگر سایتی به خاطر این روش های اسپم جریمه شود، دیگر در نتایج جستجو گوگل نشان داده نخواهد شد.

برخی از تکنیک های سئو کلاه سیاه:

در ادامه به معرفی برخی از روش های سئو کلاه سیاه اشاره شده است، روش های اسپم که خود گوگل توصیه کرده از آن ها دوری کنید و استفاده از این روش ها و تشخیص گوگل به این که شما می خواهید از طریق فریبکاری به صفحه اول گوگل برسید برای شما جریمه های گوگل را به همراه خواهد داشت.

 1.  Automatically generated content : تولید محتوا به صورت اتوماتیک
 2. link schemes : تبادل و یا خرید لینک برای سایت
 3. Creating pages with little or no original content ایجاد صفحات زیاد با محتوای کم و یا نامعتبر
 4. Cloaking : در لغت به معنای درلفافه پیچیدن و پنهان کردن می باشد، و منظور ایجاد صفحات در دو نسخه متفاوت یکی برای کاربران و یکی برای ربات های موتورهای جستجو
 5. Sneaky redirects : تغییر مسیر و ریدایرکت کاربران به صورت مخفیانه
 6. Hidden text or links : استفاده از متون و یا لینک های مخفی
 7. Doorway pages : ایجاد صفحات متعدد با کیفیت پائین و استفاده از این صفحات به عنوان یک دروازه ورود به یک صفحه خاص
 8. Scraped content : ایجاد محتوا فقط با ناخنک زدن به مطالب و محتواهای سایر سایت ها
 9. Affiliate programs : مشارکت در فروش محصولات و خدمات سایر سایت ها با کپی کامل مطالب همان سایت بدون اضافه کردن هیچ مطلب اضافی و مفید دیگر به آن ها
 10. irrelevant keywords : پرکردن صفحات سایت با کلمات کلیدی
 11. malicious behavior : ایجاد صفحات به منظور خرابکاری مثلا نصب تروجان یا انتشار ویروس و ..
 12. Abusing rich snippets markup : سوء استفاده و یا استفاده بیش از اندازه ریچ اسنیپت ها (rich snippets : زبان نشانه گذاری، یک زبان جهت دادن اطلاعات بیشتر و قابل فهم از سایت برای ربات های موتور های جستجو )
 13. Sending automated queries to Google : ارسال درخواست های اتوماتیک به گوگل جهت دستکاری و تغییر رتبه سایت در نتایج جستجو
 14. Meta tag stuffing :جاسازی تگ های متا
 15. Mirror websites :  وب سایت های آینه ای

Page hijacking : صفحه ربایی

ایجاد یک کپی هرز از وب سایت های مشهور که محتوای مشابهی را همانند وب سایت اصلی به خزشگر وب نشان می دهد، اما وبگرد ها را به یک وب سایت نامرتبط مخرب هدایت می کند. این تکنیک را Page hijacking یا صفحه ربایی می گویند.
در نمونه تصویری که در زیر قرار داده شده است میتوانید این مفهوم را بهتر درک کنید.

Page hijacking: صفحه ربایی

Cloaking : پنهان کردن و نمایش متفاوت سایت برای کاربران و ربات ها

Cloaking در لغت به معنای در لفافه پیچیدن و پنهان کردن می باشد و منظور نمایشی متفاوت از اطلاعات سایت برای کاربران و ربات های موتور های جستجو می باشد. به عبارت ساده تر آن چیزی که در سایت به کاربر نمایش داده می شود با آن چیزی که به کرالرها و ربات ها نمایش داده می شود متفاوت است.

در این روش که جز روش های سیاه سئو محسوب می شود هدف آن فریب موتور های جستجو است، صفحات سایت در دو نسخه متفاوت ایجاد می شوند : یک نسخه از صفحه برای ربات های موتور های جستجو و یک نسخه برای کاربران
هنگامی که موتور های جستجو وارد سایت می شوند نسخه ای از مطلبی که برای آن ها تهیه شده است نمایش داده می شود، این نسخه با نسخه ای که بازدید کننده مشاهده می کند فرق دارد و معمولا به بازدیدکنندگان تبلیغات خود را نمایش می دهند.
این نوع سایت ها را موتور های جستجو به عنوان اسپمینگ شناسایی می کنند و آن ها را در لیست سیاه خود قرار می دهند.

Cloaking

Doorway Pages: صفحات ورود یا دروازه

 صفحات دروازه، یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه یا black hat seo می باشد که در این روش صفحاتی که کیفیت پایینی دارند و حاوی محتوای بسیار کوتاهی هستند تولید می شوند  اما به جای آن عبارت ها و کلیدواژه های مشابه بسیار زیادی در آن به چشم بخورد. این صفحات را صفحات دروازه (Doorway) یا درگاه (Gateway) می گویند.

Doorway Pages یا صفحات دروازه

Keyword stuffing : پرکردن صفحات با کلمات کلیدی

اضافه کردن کلیدواژه ها به صفحه به منظور افزایش تعداد، تنوع و چگالی کلمات کلیدی صفحه. این تکنیک را Keyword stuffing یا پرکردن صفحات با کلمات کلیدی گویند.

همیشه برای استفاده از تعداد مناسب کلمات کلیدی در یک متن ارسالی بحث های زیادی انجام گرفته است و این سوال پیش می آید که چه مقدار درصد تراکم کلمات کلیدی در سئوی کلاه سفید مناسب است؟
هیچ پارامتر ثابتی برای جواب به این پرسش وجود ندارد. تراکم کلمات کلیدی در متن، در قدیم دارای عددی بود.مثلا بین ۳ تا ۷ درصد، استفاده از کلمات کلیدی در متن توصیه شده بود. اما اکنون با تغییرات و هوشمند تر شدن گوگل، دیگر درصد معنا ندارد!
اکنون زمان طبیعی نوشتن است.شاید بتوان گفت بحث چگالی کلمات کلیدی در متن موضوعی منسوخ شده است.اکنون مطلبی از نظر سئو مناسب است که طبیعی و برای کاربر نوشته شده باشد و لینک های داخلی آن هم بدون تکرار بیش از حد، درج شده باشد.
استفاده بیش از حد کلمات کلیدی برای فریب موتور های جستجو استفاده می شود که با این روش اشتباه، موتورهای جستجو شما را به عنوان Keyword stuffing شناسایی میکنند و شما را در لیست سیاه قرار میدهند.

سئو کلاه سیاه : Keyword stuffings

Mirror websites: وب سایت های آینه ای

یکی دیگر از تکنیک های سئو کلاه سیاه Mirror websites است که در این روش شخص اقدام به ایجاد وب سایت های متعددی می کند که مطالب همه این وب سایت ها یکی است و فقط از نظر تراکم کلمات کلیدی و متاتگ ها ی مختلف با هم فرق دارند.

Mirror websites : وب سایت های آینه ای

مطالب مرتبط :

نتیجه‌ای پیدا نشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سئو کلاه سیاه
دسته بندی: آموزش سئو
۰
فهرست
Call Now Button