تنظیمات سئو وردپرس – سایت با www یا بدون www ؟

صدر دوره آموزشی سئو سایت یکی از قسمت هایی که کامل در خصوص آن صحبت شد بحث ساب دامنه www و بودن یا نبودن آن در نام دامنه سایت بود. یکی از قابلیت های خوب سیستم مدیریت محتوا وردپرس این است که به سادگی و بدون نیاز به هیچ افزونه ای می توانید تنظیم کنید که سایت شما و سایر صفحات با www باشد یا بدون آن و دیگر صفحه ای وجود نخواهد داشت که با هر دو آدرس قابل دسترس باشد.

برای این منظور از بخش تنظیمات وردپرس و زیر منوی عمومی می توانید این تنظیم را تعریف کنید. و خیالتان راحت باشد که تمامی صفحات سایت فقط با یک حالت هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو قابل نمایش و قابل دسترس است.

به عنوان مثال اگر شما توسط دستور site:Example.com  و site:www.Example.com در جستجو گوگل وضعیت سایت خود را بررسی کنید می بینید تمامی صفحات سایتتان  فقط با یک حالت فهرست بندی شده است.

تنظیم سایت با www در وردپرس تنظیم سایت بدون www در وردپرس

از لحاظ رتبه بندی سایت و تاثیر این گزینه در سئو سایت هیچ فرقی نمی کند که کدام حالت را  برای سایت خود انتخاب کنید.اما پیشنهاد می شود که آدرس سایت خود را بدون www انتخاب کنید (البته اگر در شروع راه اندازی سایت خود هستید) چراکه حداقل نکته مثبت در این خصوص این است که شما طول لینک های کوتاهتری خواهید داشت و برای لینک های صفحات خود تعداد کارکتر بیشتری را می توانید استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که لینک صفحات به صورت کامل در نتایج جستجو نمایش داده می شود.

 در تنظیمات این بخش از وردپرس دو گزینه قابل تنظیم است

  • نشانی وردپرس (URL)
  • نشانی سایت (URL)

تنظیمات سئو وردپری: تنظیم url نشانی وردپرس، آدرسی است که فایل های هسته وردپرس در آن قرار دارد؛ و اگر به صورت عادی سایت خود را نصب کرده باشید (در شاخه اصلی هاست) نیازی به تغییر این قسمت ندارید و نشانی سایت هم قسمتی است که آدرس سایتتان را می توانید مشخص کنید و می توانید با www یا بدون www بودن سایت وردپرسی خود را از این قسمت مشخص کنید.

البته در تنظیمات گوگل وبمستر نیز از قسمت تنظیمات بهتر است برای ربات های گوگل حالت انتخابی و مد نظر خود که اصطلاحا حالت ارحج تر می باشد را نیز مشخص کنید.

Google webmaster >Select property > Site Settings > Preferred domain

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.