شروع کار با گوگل آنالیتیک

برای شروع استفاده از گوگل آنالیتیک و برای اینکه بتوانید اطلاعات و گزارشات مربوط به وب سایت یا اپلیکشن خود را جمع آوری و مشاهده کنید بایستی اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. اولین قدم برای استفاده از سرویس گوگل آنالیتیک این است که یک حساب جیمیل داشته باشید(مانند سایر ابزارها و سرویس های گوگل که برای لاگین و استفاده از هرکدام شما به یک حساب جیمیل نیاز دارید، پس اگر هنوز حساب جیمیل ندارید ابتدا باید یکی بسازید: www.gmail.com
 2. از طریق لینک زیر وارد صفحه مربوط به گوگل آنالیتیک شوید:
 1. بر روی منوی SIGN IN  کلیک کنید و سپس گزینه Analytics را انتخاب کنید.
 2. در ادامه گوگل سه مرحله بسیار ساده و روان را به شما نمایش می دهد که با طی کردن این سه مرحله می توانید ترافیک سایت خود را آنالیز کنید:
  • وارد حساب گوگل آنالیتیک خود شوید (که روبروی این سه مرحله گزینه sign up را مشاهده می کنید)
  • سایت خود را اضافه کنید و کدی که گوگل در اختیار شما می گذارد را در سایت خود قرار دهید.(در ادامه آموزش کامل آن ارائه شده است که به سادگی می توانید این کار را انجام دهید.)
  • گوگل شروع به جمع اوری اطلاعات بازدیدکنندگان سایت می کند و در کمتر از چند ساعت شما می توانید همه گزارش های مربوط به مخاطبین و حاضران در سایت خود را در گوگل انالیتیک مشاهده کنید ( به همین سادگی 🙂  )
 3. بعد از کلیک روی گزینه sign up به صفحه ای با عنوان New Account هدایت خواهید شد که درآن می توانید سایت یا اپلیکشن خود را وارد و تنظیم کنید:
 4. س

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.