ابزارهای کاربردی سایت – قسمت دوم

در مقاله قبلی در مورد گوگل سرچ کنسولگوگل سرچ کنسول صحبت کردیم . در این مقاله قصد داریم در مورد گوگل آنالیتیک یکی دیگر از ابزارهای کاربردی سایت صحبت کنیم .

گوگل آنالیتیک

بعدازاینکه سایت خود را در کنسول جستجو اضافه کردید و مطمئن شدید که ربات‌های گوگل سایت را به‌خوبی می‌توانند بخوانند، به بخش‌های مختلف دسترسی دارند و می‌توانند مطالب و صفحات سایت را به‌صورت کامل فهرست بندی و ذخیره کنند، مهم‌ترین نیاز بعدی این است که اطلاعات دقیقی در خصوص بازدیدکنندگان سایت داشته باشید و اینجا است که گوگل آنالیتیک به کمک شما می‌آید.

گوگل آنالیتیک نیز یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند گوگل است که به‌صورت رایگان برای صاحبان و مدیران سایت‌ها قابل‌استفاده است و کمک می‌کند آمار دقیقی از بازدیدهای سایت خود را به همراه گزارش‌هایی کاملی از رفتار کاربران هنگام مشاهده سایت خود داشته باشید .

بخش‌های مختلف کنسول جستجو عبارت‌اند از :

  • Real-Time

ارائه اطلاعات زنده و لحظه‌ای از بازدیدکنندگانی که هم‌اکنون در سایت شما هستند و در حال مشاهده صفحات مختلف سایت می‌باشند.

  • Audience

ارائه گزارش‌ها و اطلاعاتی جامع در خصوص بازدیدکنندگان سایت مانند سن، زبان، موقعیت جغرافیایی، زمان‌های مراجعه کاربران به سایت و اطلاعاتی در خصوص دستگاه‌های مورداستفاده کاربران مانند کامپیوتر، موبایل یا تبلیت.

  • Acquisition

در این بخش نحوه ورود کاربران به سایت گزارش داده می‌شود و خواهید دید که کاربران سایت از چه طریقی سایت شما را دیده‌اند و وارد سایت شده‌اند و درنتیجه می‌توانید به کمک اطلاعات این بخش متوجه شوید که فعالیت یا تبلیغات در چه سایت‌ها یا چه شبکه‌های اجتماعی برای شما بازدیدکننده بیشتری را جذب کرده است.

  • Behavior

نحوه رفتار کاربران در سایت از لحظه ورود ایشان به سایت تا لحظه خروج

  • Conversions

گزارش‌هایی در خصوص نحوه تبدیل بازدیدکنندگان سایت به بازدیدکنندگان ثابت یا به مشتریان سایت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.