Content Keywords: گزارش کلمات کلیدی وب سایت از دید ربات گوگل

این قابلیت و گزارش های این بخش توسط شرکت گوگل از گوگل وبمستر حذف شده است 🙁

زمانی که گوگل سایتی را موردبررسی قرار می‌دهد، کلمات کلیدی مهم و قابل توجه ای که در سایت پیدا می کند را همراه با کلمات مشابه آن ها، در بخش Content Keywords از ابزار گوگل وبمستر ارائه می کند. اگر گزارش های بخش سرچ آنالیتیک (Search Analytics) ارائه می‌شود را با لیست نتایج سایت که در نتایج جستجو فعلی گوگل بر اساس کلمات کلیدی منتخب و مورد هدفتان نمایش داده می‌شود را موردبررسی و مقایسه قرار دهید، متوجه خواهید شد که گوگل چگونه محتوای سایت را تجزیه، تحلیل و تفسیر می‌کند.

درجه اهمیت هر یک از کلمات کلیدی گزارش شده در این بخش تحت عنوان “Significance” روبروی هر کلمه مشخص شده است، این درجه اهمیت بر اساس تعداد تکرار آن کلمه در صفحات سایت است.

اگر بر روی هر یک از کلمات کلیک کنید، مانند آنچه در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید صفحاتی که بیشترین استفاده از آن کلمه در آن ها مشاهده‌شده است را همراه با انواع کلمات مشابه آن خواهید دید.

گزارش کلمات کلیدی در گوگل وبمسترعدد مربوط به گزینه “Occurrences” مربوط به تعداد کل دفعاتی است که آن کلمه و کلمات مشابهش در سایت توسط گوگل شناسایی‌شده است.

درصورتی‌که در بین کلمات کلیدی گزارش‌شده، کلمات بسیار خاص و ناآشنایی را ملاحظه کردید، باید سایت مربوطه را به‌دقت بررسی کنید چراکه کلمات ناآشنا و بی‌ربط به موضوع سایت می‌تواند نشانه‌ای از هک شدن آن سایت باشد.

عدم مشاهده کلمات کلیدی موردنظر در گزارش‌ها Content Keywords

در صورتی در بین کلمات کلیدی لیست شده در این بخش، کلماتی که انتظار دارید آن‌ها را به‌عنوان کلمات اصلی سایتتان ببینید، اما هیچ گزارشی و ذکری از آن‌ها نیست، دلیل آن می‌تواند یکی از دو مورد زیر باشد:

  1. اولین دلیل می‌تواند به خاطر این باشد که گوگل نتوانسته تمامی صفحات سایت را موردبررسی قرار دهد و اطلاعات موجود را فهرست بندی و ذخیره کند.

پیشنهاد می‌شود ابتدا گزاراشات و خطاهای ارائه‌شده در بخش Crawl Errors را به‌دقت بررسی کنید. (در این بخش خطاها و صفحاتی از سایت که ربات گوگل نتوانسته آن‌ها را بررسی کند ارائه می‌شود) علاوه بر این، یک‌راه بسیار خوب دیگر برای اینکه مطمئن شوید گوگل تمامی صفحات موجود در سایت شمارا شناخته است، به‌کارگیری و اضافه کردن نقشه سایت است.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر به‌تازگی صفحات و مطالب جدید به سایت خود اضافه کرده‌اید، ممکن است هنوز ربات گوگل مطالب جدید سایت را موردبررسی قرار نداده و باید کمی صبور باشید.

  1. ممکن است کلماتی از دید گوگل حروف ربطی و یا یک سری تکیه کلام‌های عمومی و رایج در متن باشند که در این صورت گوگل آن‌ها را از لیست کلمات کلیدی این بخش خارج می‌کند؛ و البته خود این کلمات حذف‌شده، از یک سایت تا سایت دیگر ممکن است متفاوت باشند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.