تگ های عنوان (هدینگ) و تاثیر آن ها در سئو سایت

از تگ های عنوان برای نمایش قسمت های مهم متن استفاده کنید. تگ های عنوان بهترین گزینه برای مشخص کردن بخش های مختلف داخل یک متن یا صفحه می باشند و ازلحاظ اهمیت و سایزبندی در ۶ سایز و سطح مختلف ارائه می شوند. برچسب عنوان h1 مهم ترین و بزرگ ترین سایز را دارا است و برچسب عنوان h6 کوچک ترین و کم‌اهمیت ترین سایز را در بین تگ های عنوان دارد.

یکی از قسمت های مهم هر صفحه از سایت برای یه کارگیری کلمات کلیدی تگ های هدینگ هستند و می توانند سیگنال های خوب و قوی را در خصوص موضوع صفحه سایت برای ربات های جستجوگر صادر کنند.

ازآنجایی که برچسب های عنوان معمولاً با سایزهای بزرگ تری نسبت به سایز متن مورد استفاده قرار می گیرند به سادگی می توانند به بازدیدکنندگان سایت کمک کنند که کدام بخش از متن مهم تر است و هر قسمتی از متن در خصوص چه موضوعی است.

 سایزهای مختلفی که برای تگ های عنوان وجود دارد به شما کمک می کند به صورت سلسله مرتبه‌ای بخش های مهم متن را برچسب گذاری کنید و به خوانایی سایت برای اشخاص کمک کنید.

سئو تگ های عنوان (هدینگ)

نکات مهم در به کارگیری تگ های عنوان

  1. با برنامه و هدفمند از تگ های عنوان در سایت استفاده کنید.

قبل از نوشتن متن و به‌کارگیری تگ های عنوان برای قسمت های مختلف، تصور کنید که طرح کلی متن به چه نحوی است و صفحه مطلب شامل چه بخش های است و موضوع و عنوان هر بخش چه چیزی است؛ و این طور نباشد که هرجایی که شد از این تگ ها استفاده کنید.

توجه:

  • هر متنی و جمله‌ای را در برچسب‌های عنوان خصوصاً برچسب h1 قرار ندهید، از خود سؤال کنید که قرار دادن این جمله در برچسب های عنوان و نمایش با سایز بزرگ تر، آیا به خوانایی صفحه و مشخص کردن بخش های مختلف کمک می کند یا خیر و آیا به کاربران در درک بهتر مطالب و پیوستگی مطالب ارائه شده کمکی می کند یا نه.
  • برخی از قسمت های سایت و برای برخی کلمات مهمی که در متن خود استفاده می کنید می توانید از سایزبندی یا برچسب Bold یا strong برای درشت نمایش دادن استفاده کنید، در این موارد نیازی به استفاده از برچسب های عنوان نیست.
  • تگ‌های عنوان را باید به ترتیب و منظم استفاده کنید و نباید به‌صورت تصادفی و بی نظم از هر تگ عنوانی در بین متون صفحه استفاده کرد.

 

  1. در استفاده از برچسب های عنوان در هر صفحه از سایت زیاده روی نکنید.

هرجایی که نیاز است از تگ های عنوان استفاده کنید و استفاده زیاد از تگ های عنوان در صفحات سایت فقط باعث خسته شدن و البته گیج شدن کاربران در سایت می شود.

توجه:

  • از استفاده های مکرر و بیش‌ازاندازه تگ های عنوان در صفحات سایت خودداری کنید.
  • به هیچ عنوان کل مطلب یک صفحه را هرچند مطلب مهم و کلیدی باشد در برچسب عنوان قرار ندهید.
  • از تگ های عنوان صرفاً برای زیباسازی متن استفاده نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.