تفاوت بین گزارش های Manual Action و Security Issues در گوگل وبمستر

برخی همپوشانی های مفهومی بین گزارش های جریمه های دستی گوگل در بخش Manual Action از گوگل وبمستر و گزارش هایی مسائل امنیتی که در بخش Security Issues ارائه می شود وجود دارد. برای درک بهتر تفاوت های بین این دو بخش به نکات زیر توجه کنید:

گزارش های ارائه شده در بخش جرائم دستی گوگل

این گزارش ها شامل مواردی است که هدف اصلی آن ها دست کاری فهرست گوگل و تغییر رتبه یک سایت در لیست نتایج جستجو گوگل است. ( تخلفات سایت ها و جریمه دستی گوگل ) این تخلفات توسط کارمندان و متخصصان بخش اسپم گوگل شناسایی شده است و سایت مورد نظر به‌صورت دستی توسط ایشان جریمه می شود و گزارش‌ مربوط به جرائم اعمال شده در این بخش ارائه می گردد. اقدامات خلافی که در سایت انجام می شود و گزارش‌ مربوطه در این بخش از گوگل ارائه می شود الزاماً برای کاربران خطرناک نمی باشند و فقط باعث کاهش رتبه و یا حذف سایت از نتایج جستجو می شود بدون اینکه کاربران چیزی ببینند یا متوجه شوند.

گزارش های ارائه شده در بخش مسائل امنیتی گوگل

گزارشات این بخش نشان از این دارد که سایت مربوطه هک شده است و یا موردی در آن سایت وجود دارد که می تواند به بازدید کننده یا کامپیوتر ایشان صدمه بزند (). به عنو ن‌مثال استفاده از یک سایت به قصد سرقت اطلاعات کاربران، یا نصب نرم‌افزارهای مخرب از طریق سایت مربوطه بر روی کامپیوتر اشخاص بدون اجازه آن ها و…

در یکی از این حالات گوگل یک برچسب هشدار در کنار سایت و یا صفحات مربوطه در لیست نتایج جستجو قرار می‌دهد و اشخاص می‌توانند هشدار مربوطه را مشاهده کنند. همچنین با کلیک شخص بر روی لینک آن سایت، مرورگر کاربر، قبل از باز کردن سایت موردنظر یک هشدار خواهند داد و پس از تائید شخص، سایت یا صفحه موردنظر را برای ایشان باز می کنند.

منبع: کتاب آموزش گوگل وبمستر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.