تنظیمات سئو وردپرس – عنوان و معرفی کوتاه سایت

اولین تنظیمی که برای سایت وردپرسی خود باید انجام دهید، تعریف عنوان سایت و نوشتن یک معرفی کوتاه در خصوص وب سایتان می باشد.

وردپرس از تنظیمات پایه برای عنوان و معرفی کوتاه استفاده می کند. وقتی که سایت وردپرسی خود را نصب می کنید این اطلاعات از شما پرسیده و تکمیل می شود در صورتی که بخواهید آن را تغییر دهید به بخش مدیریت سایت وردپرسی خود مراجعه کنید و مسیر ذیل را کلیک کنید:

مسیر دسترسی: مدیریت سایت>تنظیمات>عمومی

تنظیمات بهینه برای عنوان و معرفی مختصر در ووردپرسعنوان سایت وردپرسی

عنوان سایت معرف شما و درحقیقت نام برندتان است که مردم با این عنوان شما در در دنیای حقیقی و مجازی (اینترنت) می شناسند.

در سایت های وردپرسی و معمولا در تمامی قالب ها این عنوان در تمامی صفحات در برچسب title صفحه فراخوانی و نمایش داده می شود.

  • در صفحه نخست به عنوان اولین بخش عنوان نمایش داده می شود و در ادامه آن مقدار مربوط به “معرفی کوتاه” نمایش داده می شود.
  • در سایر صفحات داخلی بعد از عنوان آن صفحه این “عنوان سایت” در ادامه استفاده و نمایش داده می شود.

نکات مهم در انتخاب عنوان سایت مناسب برای سئو سایت

  1. به طور کلی پیشنهاد می شود حداکثر طول عنوان ۶۰ کاراکتر باشد، و این را در نظر بگیرید که این عنوان به همراه توضیحات کوتاهی که می نویسید بهتر است حداکثر ۶۰ کاراکتر باشد و در سایر صفحات عنوان آن صفحه نیز وجود دارد. که به این نکته نیز باید دقت داشته باشید.
  2. فقط در این قسمت نام برند و شغل خود را بنویسید.
  3. ساده ترین فاکتور و معیاری که برای انتخاب عنوان سایت می توانید در نظر بگیرید کلمه یا عبارتی است که دقیقا مربوط به نام برند و شغل شما است و می خواهیم که اگر این عنوان در گوگل مستقیما جستجو شد نهایتا سایتتان همراه با سایت لینک ها (sitelinks) در نتایج جستجو گوگل نمایش داده شود.
  4. اگر نام برندتان حاوی کلمه کلیدی مربوط به شغلتان نیز می شود، یک حالت ایده ال است و اگر نیست مهم نمی باشد.

در خصوص عنوان صفحات سایت و نکات مربوطه به سئو عنوان صفحات پیشنهاد می کنم مقاله : سئو “عنوان صفحات” سایت را نیز مطالعه کنید.

معرفی کوتاه در سایت وردپرسی

معرفی کوتاه همان طور که اشاره شد فقط در ادامه عنوان سایت و فقط برای صفحه نخست سایت نمایش داده می شود و در حقیقت این معرفی کوتاه باید توضیح کامل موضوع شغلی یا خدمات و محصولات شما در کوتاه ترین عبارت ممکن باشد.

نکات مهم در نوشتن معرفی کوتاه سایت مناسب برای سئو

  1. دقیقا موضوع سایت و نوع خدمات ومحصولات را اشاره کند.
  2. طول این معرفی کوتاه بعلاوه عنوان سایت حداکثر ۶۰ کاراکتر باشد.
  3. توضیحات مختصر را به گونه ای بنویسید که ترجیحا شامل کلمه کلیدی اصلی وب سایتتان باشد.
  4. شاید در عنوان سایت که نام برند شما است هیچ اشاره ای به موضوع سایت یا خدمات و محصولات شما نشود و این معرفی کوتاه بهترین گزینه برای این توضیح می باشد و با این معرفی کوتاه است که هدف اصلی سایت به مخاطب منتقل خواهد شد.

البته این را در نظر داشته باشید که اگر شما از افزونه های سئو وردپرس مانند Yoast  استفاده کنید می توانید عنوان صفحه اصلی و سایر صفحات داخلی را به صورت حرفه ای تر مدیریت کنید و این را در نظر بگیرید که زمانی که این افزونه بر روی سایت وردپرسی شما نصب می شود اولویت با تنظیمات این افزونه است، و یا مثلا زمانی که شما یک برگه را به عنوان برگه صفحه نخست تنظیم می کنید، عنوان نوشته شده برای آن برگه در اولویت نمایش نسبت به این عنوان و معرفی کوتاه می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.