برای رقیبانتان محتوا تولید کنید!

39

شاید در نگاه اول این جمله و انجام این کار اشتباه و بدون هیچ توجیهی باشد؛ اما شخصاً (محسن رجبی) به شما می‌گویم یکی از بهترین گروه افرادی که می‌توانند جایگاه شما را در نتایج جستجو بالاتر ببرند و مستحکم ‌تر کنند رقبا و همکاران شما هستند! چرا؟ چون این گروه بسیار بیشتر از سایرین و حتی مشتریانتان علاقه مند هستند بدانند شما در حال انجام چه‌کاری هستید و در سایت خود چه خدماتی را ارائه می‌کنید. این پیگیری یا به خاطر الگو گیری از شما است که اگر به این نقطه برسید سایت شما و صد البته خود شما در صنعت شغلی خود جز افرادی هستید که حرف اول را می زنید، یا اینکه می خواهند صرفاً از وضعیت خدمات یا محصولات شما مطلع شوند.

حال رقیب شما وقتی با سایت شما آشنا می‌شود یک دلیل باید داشته باشد که مداوم سایت شمارا مورد بررسی قرار دهد و مطمئن باشید آن ‌یک دلیل زیبای سایت شما یا برتری شما در دنیای فیزیکی نسبت به آن‌ها نیست بلکه فقط محتوایی است که شما در سایت خود ارائه می‌کنید. فقط و فقط به خاطر محتوایی که در سایتتان قرار می‌دهید رقبا شما حاضر هستند بارها در طول ماه یا هفته و حتی روز، به سایت شما سر بزنند.

این رفتار یعنی بازدید های مکرر اشخاص از سایت یکی از قوی ‌ترین سیگنال ‌ها برای گوگل است که بخواهد به سایت شما رتبه ‌های بالاتری بدهد چراکه شما در سایت خود چیزی دارید که افراد حاضرند بارها به سایت شما مراجعه کنند، حتی ورود مستقیم (فقط با نوشتن آدرس سایت در مرورگر) نیز جزئی از این سیگنال قوی برای رتبه بندی سایت ها است.

بنابراین یکی از استراتژی هایی که پیشنهاد می‌کنیم با توجه به نوع موضوع شغلی خود، روی آن، وقت بگذارید و برای آن ایده های خوبی پیدا کنید مطالبی است که می تواند برای رقبا و همکاران شما بسیار جذاب باشد.

در ادامه به چند نمونه از این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • ارائه قیمت

یکی از موارد جذاب برای همکاران و هم صنفی های شما ارائه قیمت محصولات است، بررسی کنید که اگر ارائه قیمت در سایت به فروش شما لطمه وارد نمی کند آن ها را مستقیم در سایت خود قرار دهید و مدام آن ها را بروز رسانی کنید و حتی خبر بروز رسانی شدن آن ‌ها را هم (اگر لحظه‌ای و روزانه نیست) در سایت خود قرار دهید و از طریق شبکه های اجتماعی خود نیز اطلاع رسانی کنید به نحوی که اشخاص برای دسترسی و مطلع شدن از قیمت ها مجبور به مراجعه به سایت باشند.

  • دستورالعمل و راهنمای استفاده از محصولات و یا خدمات

در سایت خود دستورالعمل و راهنمای استفاده از محصولات یا مواردی از این قبیل را به صورت منظم قرار دهید. مطمئن باشید که بسیاری از همکاران و رقبا شما برای این موارد وقت و انرژی نمی گذارند؛ بنابراین از این مورد بهترین استفاده را به نفع خود ببرید.

با توجه به موضوع شغلی های متفاوت این موارد بسیار متنوع است که باکمی وقت گذاشتن موضوعات بسیار جذابی را در این خصوص می توانید پیدا کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.