انتشار، عدم انتشار و یا حذف یک Page set در دیتا هایلایتر

انتشار یک page set در گوگل وبمستر به Data Highlighter کمک می‌ کند تا داده‌ های موجود در سایت را برای دسترسی و درک بهتر در اختیار گوگل قرار داد تا گوگل بتواند از آن‌ها در نتایج جستجو استفاده کند. زمانی که گوگل مجدد سایت را بررسی می‌ کند داده‌ های ساختاریافته‌ای که توسط page set ها و ابزار Data Highlighter برچسب‌گذاری شده‌اند شناسایی و در گزارش‌های بخش structured data به شما نمایش داده می‌شود. نمایش این اطلاعات و داده‌ها به‌صورت Rich snippets در نتایج جستجو گوگل ممکن است کمی زمان ببرد.

زمانی که Page set هایی فقط با یک صفحه ایجاد می‌ کنید به‌صورت خودکار منتشر می‌شوند. برای page set هایی با چندین صفحه هم می‌ توانید همان موقع هنگام ایجاد آن را منتشر کنید و یا اینکه انتشار آن را به زمان دیگری موکول کنید.

اگر درخواست لغو انتشار برای یک Page Set داده شود زمانی که گوگل مجدد اقدام به بررسی سایت می‌کند از داده‌های که توسط ابزار Data Highlighter گوگل وبمستر برچسب‌گذاری و به‌نوعی از سایت استخراج شده‌اند چشم‌پوشی می‌کند و درنتیجه در نتایج جستجو خود از آن‌ها استفاده نخواهد کرد و در گزارش‌های بخش Structured Data نیز نخواهند آمد؛ و البته می‌توانید بعداً درخواست انتشار page set موردنظر را بدهید.

در خصوص حذف یک Page Set نیز زمانی هست که شما دیگر نمی‌ خواهید داده‌ های موجود در سایتتان توسط ابزار Data Highlighter برچسب‌ گذاری و استخراج شود و یا تغییرات بسیار قابل‌ توجه ای در سایت ایجاد شده است و باید مجدد نسبت به برچسب‌ گذاری داده‌ های موجود در سایت اقدام کنید، در این صورت می‌ توانید Page Set های ایجادشده را حذف کنید.

توجه کنید که پس از حذف یک Page Set امکان بازیابی مجدد آن وجود ندارد.

منتشر کردن یک Page Set

برای منتشر کردن یک Page Set بایستی:

 1. وارد حساب کنسول جستجو خود شوید و سایت موردنظر را انتخاب کنید.
 2. به بخش Data Highlighter بروید.
 3. بر روی نام Page Set مورد نظر کلیک کنید.
 4. گزینه Publish را انتخاب کنید.
 5. لغو انتشار یک Page Set

درصورتی‌ که بخواهید یک Page Set را از حالت انتشار خارج کنید بایستی:

 1. وارد حساب کنسول جستجو خود شوید و سایت مورد نظر را انتخاب کنید.
 2. به بخش Data Highlighter بروید.
 3. Page Set مورد نظر انتخاب کنید.
 4. گزینه Unpublish را کلیک کنید.

حذف یک Page Set

درصورتی‌ که بخواهید یک Page Set را حذف کنید بایستی:

 1. وارد حساب کنسول جستجو خود شوید و سایت موردنظر را انتخاب کنید.
 2. به بخش Data Highlighter بروید.
 3. Page Set موردنظر انتخاب کنید
 4. گزینه Delete را کلیک کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.