به کارگیری کلمات کلیدی متنوع در سایت

82

برای هر وب‌سایتی می‌توان کلمات کلیدی متعددی را مدنظر قرار داد، اما نکته‌ای که باید توجه کنید این است که برای هر صفحه از سایت فقط یک کلمه کلیدی را هدف قرار دهید. البته برای یک صفحه می‌توان چند کلمه کلیدی را مورد هدف قرار داد اما به‌شرط آنکه همه آن کلمات بسیار نزدیک به هم و در یک راستا باشند.

اگر تفاوت کلمات کلیدی فقط در یک سری حروف اضافه و مواردی از این قبیل باشد، می‌توان همگی آن‌ها را به‌عنوان اهداف موردنظر در یک صفحه از سایت مدنظر قرار داد و درنتیجه گوگل نیز با بررسی صفحه و تشخیص اینکه اکثر کلمات هدفی که شما در صفحه موردنظر استفاده کرده‌اید همگی در یک راستا و نزدیک به همدیگر هستند معمولاً تا حدی در نتایج جستجو برای اکثر آن کلمات، صفحه موردنظر در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد؛ اما هدف قرار دادن کلمات کلیدی متعدد و بسیار دور از یکدیگر صرفاً در یک صفحه از سایت معمولاً کار سختی بوده و به‌سختی می‌توانید برای همگی آن‌ها نتیجه خوبی را در نتایج جستجو کسب کنید.

بنابراین بهتر است برای کلمات کلیدی متفاوت، صفحات مختص مربوط به خودشان را در سایت پیاده‌سازی کنید و سعی کنید برای هر کلمه، بهینه‌سازی مربوطه را بر روی یک صفحه خاص در برنامه کاری خود قرار دهید تا بتوانید برای آن کلمه، صفحه مربوط به آن را در نتایج جستجو داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال اگر شما صاحب یک آموزشگاه حسابداری هستید و یکی از کلمات کلیدی موردنظر “آموزش حسابداری” است می‌توانید همه کلمات کلیدی زیر را در یک صفحه مدنظر قرار دهید و انتظار داشته باشید که برای همگی این کلمات، همان یک صفحه را در نتایج جستجو داشته باشید.

  • آموزش حسابداری
  • دوره آموزش حسابداری
  • آموزش نرم‌افزار حسابداری
  • آموزش گام‌به‌گام حسابداری
  • کلاس آموزش حسابداری
  • بهترین دوره آموزش حسابداری
  • دوره آموزش حرفه‌ای حسابداری

شما می‌توانید همین کلمات کلیدی را به‌صورت متنوع در بخش‌های مختلفی از صفحه موردنظر که در بخش ” قراردادن کلمات کلیدی” در سایت توضیح داده شد استفاده کنید، به‌عنوان‌مثال:

استفاده در عنوان صفحه: آموزش حسابداری

استفاده در تگ h1: دوره‌های گام‌به‌گام آموزش حسابداری

در محتوای صفحه یا یکی از مطالب صفحه: اگر شما تصمیم دارید در یک دوره آموزش حسابداری حرفه‌ای شرکت کنید…

در متن جایگزین یا عنوان تصویر استفاده‌شده: کلاس آموزش حسابداری

برچسب توضیحات صفحه: ما بهترین دوره آموزش حسابداری را همراه با آموزش نرم‌افزارهای حسابداری به‌صورت گام‌به‌گام …

در حقیقت با این روش کلمه اصلی خود که در این مثال “آموزش حسابداری” است را در بخش‌های مختلف و مهمی از صفحه خود به بهترین شکل ممکن استفاده کرده‌اید آن‌هم با حالت‌های مختلفی که همه کلمات موردنظر جزء سایر کلمات کلیدی می‌باشند و همگی نیز در یک راستا بوده و ریسک اینکه گوگل شمارا به خاطر بهینه‌سازی بیش‌ازاندازه و یا پر کردن محتوای صفحه از کلمات کلیدی یکسان جریمه کند بسیار پایین است و نیازی به تکرار این کلمات به‌صورت پشت سر هم و آن‌هم فقط در یک بخش از سایت نیست.

همچنین می‌توانید کلمه کلیدی اصلی یا حالت‌های مختلف آن را در بخش‌های موردنظر به صورتی که جمله و عنوان شما کاملاً طبیعی باشد در کنار یکدیگر استفاده کنید و آن‌ها را با کاراکترهای مانند:- یا | از یکدیگر جدا کنید. به‌عنوان‌مثال:

در تگ عنوان صفحه: آموزش حسابداری – شرکت X برگزارکننده دوره‌های حسابداری حرفه‌ای به‌صورت گام‌به‌گام

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که نیازی نیست که فقط یک کلمه کلیدی را به‌صورت کاملاً یکسان در هریک از هشت موقعیتی که توضیح داده شد به‌صورت کاملاً یکسان و مشابه و عیناً تکراری استفاده کنید، طبیعی بودن تنها نکته‌ای است که باید به آن توجه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.