چه تعداد کلمه کلیدی برای شروع سئو سایت باید انتخاب کنیم؟

پس از انتخاب کلمات کلیدی برای سئو سایت و اولویت‌بندی آن‌ها ازلحاظ درجه سختی و آسانی، سؤالی که معمولاً وجود دارد این است که چه تعدادی کلمه کلیدی را باید انتخاب و کار سئو سایت را با آن‌ها شروع کنیم؟

برای تعداد کلماتی که برای شروع کار باید انتخاب کنیم نمی‌توان گفت مثلاً ۵ یا ۷ یا ۱۵ عبارت را باید انتخاب و سئو سایت را شروع کنیم. حتی این تعداد و ارقام با توجه به تجربه‌های مختلف افراد متخصص سئو متفاوت است و از همه مهم‌تر با توجه به فاکتورهای مختلفی مانند مدت‌زمانی که می‌توانید روی سایت وقت بگذارید چه ازلحاظ تولید و ارائه محتوا و یا ازلحاظ لینک سازی و … و یا بر اساس بودجه در نظر گرفته شده و یا بر اساس نوع سایت و حجم مخاطبین و حیطه کاری می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

همان‌طور که اشاره شد انتخاب یک کلمه کلیدی به‌تنهایی کار اشتباهی است، هرچند در هر حیطه کاری آن کلمه بسیار کلی و تعداد جستجوهای بالایی را نیز داشته باشد به‌خصوص برای زمانی که بودجه و زمان لازم برای سئو محدود است.

از طرف دیگر انتخاب کلمات کلیدی زیاد مثلاً ۵۰ یا ۱۰۰ کلمه و عبارت کلیدی، تمرکز را بسیار پایین خواهد آورد و نمی‌توان همه منابع را به‌خوبی برای کلمات انتخابی به‌کارگیری کرد و اگر بخواهید روی تعداد کلمات بسیار بالایی هم‌زمان کار کنید، نخواهید توانست که رتبه خوبی برای هرکدام کسب کنید. هرچند که تمام هدف و تلاش ما این است که برای بسیاری از کلمات و حتی تمامی کلمات انتخاب‌شده نهایی خود، جایگاهی را کسب کنیم اما کار خود را به‌صورت واقع‌بینانه و با تمرکز روی چند کلمه کلیدی شروع خواهیم کرد.

درصورتی‌ که شما چند موضوع مختلف دارید که همه در یک گروه کاری دسته‌ بندی می‌شوند اما هریک موضوعی متفاوت از دیگر است باید برای هرکدام یک لیست از کلمات کلیدی به‌ صورت مجزا تهیه کنید، به‌ عنوان‌ مثال در زمینه آژانسی که تورهای کیش، مشهد، دبی و … ارائه میکند بااینکه همگی در موضوع تور و گردشگری هستند اما پیشنهاد می‌ شود به‌صورت مجزا برای هرکدام یک لیست از کلمات کلیدی جداگانه انتخاب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.