تهیه لیستی از بهترین کلمات کلیدی

همان طور که در مقاله کلمات کلیدی اشاره شد مهمترین، حیاتی ترین و اولین اقدامی که در راستای سئو سایت و بهینه سازی سایت خود باید انجام بدهیم این است که لیست کلمات کلیدی مورد هدف خود را هوشمندانه انتخاب کنیم، در ادامه طبق روش های ارائه شده ابتدا لیستی از کلمات کلیدی مرتبط به موضوع شغلی خود را آماده کرده، سپس درجه سختی و آسانی آن ها را مشخص می کنیم و بعد از اولویت بندی کلمات، کار سئو سایت را آغاز می کنیم.

روش اول: سوالات و درخواست های مشتریان

ساده ترین روشی که همیشه و در هر شغل و سایتی قابل پیاده سازی است این است که لیستی از درخواست ها و سوالات مستقیم مشتریان خود را بنویسید، این سوالات و درخواست ها می تواند از مراجعه و ملاقات حضوری مشتریان باشد یا از تماس های تلفنی که ایشان با مجموعه شما می گیرند.

 

روش دوم: تهیه لیست کلمات کلیدی به کمک پیشنهاد های گوگل

زمانی که در گوگل موضوعی را جستجو می کنیم، اگر دقت کرده باشید خود گوگل بر اساس جستجو هایی که تاکنون توسط سایر کاربران انجام شده است پیشنهاد هایی را نمایش می دهد تا بتوانید سریعتر درخواست خود را برای گوگل ارسال کنید.
بنابراین یکی دیگر از روش هایی انتخاب کلمات کلیدی نوشتن کلمه اصلی مورد نظر در گوگل و ملاحضه سایر کلمات و جملاتی است که گوگل به شما پیشنهاد می دهد.
برای تهیه لیستی از کلمات کلیدی فقط کافی است از مهمترین کلمه و عبارت مربوط به شغل خود شروع کنید و ببینید که گوگل چه پیشنهادهایی را به شما می دهد، همچنین به کمک تکنیک های زیر می توانید دامنه این کلمات را گسترده تر کنید و یک لیست بسیار خوب از کلمات و حتی جمله های که اشخاص در خصوص موضوع شغلی شما در گوگل جستجو می کنند داشته باشید:
تکنیک اول: پس از نوشتن کلمه کلیدی مورد نظر خود با زدن کلید فاصله (Space) سایر عبارت های که کاربران در گوگل جستجو کرده اند و با عبارت مورد نظر شما شروع شده است را ملاحضه خواهید کرد.
به عنوان مثال اگر عبارت “تور کیش” را در جستجو گوگل وارد کنیم، عبارت های دیگری مانند آنچه در این تصویر میبینید توسط گوگل پیشنهاد می شود:

تهیه لیست کلمات کلیدی برای سئو سایت بر اساس پیشنهادهای گوگل

تکنیک دوم: پس از نوشتن کلمه کلیدی مورد نظر، مکان نما را به ابتدای عبارت نوشته شده بیاورید و مجدد کلید فاصله را بزنید، با این کار گوگل سایر عبارت هایی که توسط کاربران جستجو شده و شامل کلمه کلیدی شما نیز می شود اما با کلمات دیگری شروع شده است را به شما نمایش می دهد.
به عنوان مثال در همان جستجوی عبارت “تور کیش” با اضافه کردن کاراکتر فاصله در ابتدای عبارت مشاهده می کنید که گوگل عباراتی که شامل کلمه “تور کیش” بوده و با کلمات دیگری شروع می شوند را به شما پیشنهاد می دهد.

تهیه لیست کلمات کلیدی برای سئو سایت بر اساس پیشنهادهای گوگل
تکنیک سوم: با ترکیب و تکرار مجدد تکنیک های اول و دوم روی عبارت های جدید، می توانید کلمات و عبارت جدیدتر و بسیار بیشتری را پیدا کنید که همگی توسط سایر افراد در گوگل جستجو شده اند.
با همین تکنیک های ساده خواهید دید که افراد در موضوع شغلی شما دنبال چه کلمات و عبارت های بوده اند و آن ها را جستجو کرده اند و بر همین اساس لیست کلمات کلیدی خود را توسعه دهید.

روش سوم : استفاده از نرم افزار keyword planner

یکی از خدمات گوگل سرویس تبلیغاتی Adwords می باشد که توسط آن اشخاص می توانند تبلیغ نمایش سایت خود را بر اساس کلمات کلیدی مورد نظر به گوگل بدهند تا در صفحه اول و در کنار نتایج برتر جستجوهای گوگل سایت ایشان نیز نمایش داده شود.
از انجایی که این تبلیغات یکی از منابع اصلی درآمد زایی گوگل می باشد و بر پایه کلمات کلیدی بنا نهاده شده است، گوگل باید در انتخاب این کلمات به مشتریان خود بهترین مشاوره را بدهید تاکلمات کلیدی بسیار دقیق و مرتبطی را تبلیغ دهندگان بتوانند انتخاب کنند و در نتیجه بازدید کنندگانی که با آن کلمات وارد سایتشان می شوند جزء مشتریان هدفمند آن سایت قرار بگیرند و درنتیجه صاحبان این سایت ها حاضر باشند مجدد هزینه تبلیغات به گوگل پرداخت کنند.
با توجه به اهمیت این موضوع، گوگل یک سرویس تحت عنوان keyword planner را برای کاربرانی که می خواهند از تبلیغات در گوگل استفاده کنند ارائه کرده است تا بتوانند بهترین پیشنهاد های کلمات کلیدی را همراه با میزان جستجوی انجام شده برای هرعبارت داشته باشند.
در روند انتخاب کلمات کلیدی سایت ما از ابزار Keyword planner می توانیم کمک بسیاری بگیریم و لیست کلمات کلیدی مورد نظر برای سئو سایت خود را انتخاب کنیم و همچنین استفاده از این نرم افزار مستلزم دادن تبلیغ و پرداخت هزینه به گوگل نیز نیست.
شاید از خود سوال بپرسید با وجود این نرم افزار و امکان پرداخت مستقیم هزینه و آمدن در صفحه اول گوگل چرا باید این همه وقت و انرژی بگذاریم برای سئو سایت؟ ما به این سوال در بخش سوالات متداول پاسخ خواهیم داد و حتی بیشتر به ارزش کاری که برای سئو سایت خود می خواهید انجام دهید پی خواهید برد و مصمم تر خواهید شد که سایت خود را بهینه سازی کنید و برای کسب رتبه بالاتر در صفحه اول گوگل برای کلمات بیشتری تلاش کنید.

در راستای بهینه سازی سایت ابزار keyword planner لیست بسیار کاملی از تمامی عبارت های مرتبط با کلمه مورد نظر ما را به همراه سایر گزارشات مانند میانگین جستجو ماهانه اشخاص برای هر عبارت در گوگل را ارائه می کند.

در بخش گوگل کیورد پلنر به معرفی این ابزار قدرتمند گوگل پرداخته ایم و در مقاله ثبت نام و شروع کار با کیورد پلنر شما می تواند روند ثبت نام و استفاده از این سرویس را یاد بگیرد و در راستای انتخاب  لیستی کامل از بهترین کلمات کلیدی از آن استفاده کنید.

دانلود PDF مقاله : تهیه لیستی از بهترین کلمات کلیدی

100%
عالی

بررسی و امتیاز دهی به مقاله

تهیه لیستی از بهترین کلمات کلیدی

  • میزان اهمیت در سئو سایت
  • ارائه ساده و روان
  • استفاده از تصاویر و محتوای گرافیکی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.