اضافه و حذف کردن صاحبین سایت (Owner) در گوگل وبمستر

همان‌طور که اشاره شد تعریف نقش owner برای هر شخصی، دسترسی و کنترل کامل بر سایت شما در کنسول جستجوی گوگل به ایشان می‌دهد. برای دادن این نقش و سطح دسترسی به یک شخص کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا وارد حساب کنسول جستجوی خود شوید و سپس سایت موردنظر را انتخاب کنید.
  2. روی آیکون چرخ‌دنده‌ای شکل تنظیمات کلیک کنید و سپس از منوی بازشده گزینه “Users & Property Owners” را انتخاب کنید.
  3. در صفحه بازشده بر روی لینک “Manage property owners” کلیک کنید.
  4. در پائین صفحه یک بخش به نام “Verified owners” ملاحظه می‌کنید که لیست کلیه صاحبان و افرادی است که اجازه دسترسی کامل به این سایت را دارند، بر روی گزینه “Add an owner” کلیک کنید. هر شخصی را که در این قسمت تعریف می‌کنید به‌نوعی مالک سایت محسوب می‌شود و نیازی به تائیدیه و اثبات مالکیت نیز ندارد. برای ایمیل شما از عبارت “verified” استفاده شده است که همان مالکیت اصلی سایت است که سایت موردنظر را به کنسول جستجو اضافه و روال اثبات مالکیت سایت را طی نموده است و برای سایرین از عبارت “delegated” استفاده شده است، به معنی صاحبان و مالکین اعطایی که شما آن‌ها را به‌نوعی صاحب این سایت معرفی کرده‌اید و کلیه دسترسی‌های موجود نیز با دادن این نقش به آن‌ها داده‌شده است.
  5. در پنجره بازشده ایمیل شخص موردنظر را وارد و گزینه “Continue” را کلیک کنید.
  6. کاربر موردنظر به‌صورت خودکار به‌عنوان مالک سایت به کنسول جستجو اضافه خواهد شد؛ و هر زمان که آن شخص با ایمیل خود به‌حساب کنسول جستجو گوگل وارد شود، این سایت را نیز در لیست خود خواهد داشت و به گزارش‌ها و ابزارهای مربوط به این سایت نیز دسترسی کامل خواهد داشت.

برای حذف نقش owner و دسترسی اعطا شده کافی است:

  1. وارد حساب کنسول جستجوی خود شوید و سپس سایت موردنظر را انتخاب کنید.
  2. توسط آیکون تنظیمات بر روی منوی”Users & Property Owners” کلیک کنید.
  3. در صفحه باز شده بر روی لینک “Manage property owners” کلیک کنید.
  4. در بخش “Verified owners” روبروی کاربری که به‌عنوان یک مالک سایت تعریف شده است و می‌خواهید دسترسی ایشان را کامل حذف کنید بر روی گزینه “Unverify” کلیک کنید. عملیات حذف در همان لحظه انجام و دسترسی آن شخص به‌صورت کامل قطع خواهد شد.

دانلود pdf مقاله: تعریف کاربر و مدیر در گوگل وبمستر و سطح دسترسی های مربوطه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.